Rodzime Zadane.pl dostało dodatkowe 15 milionów dolarów od inwestorów

Polski startup Brainly, twórca serwisu Zadane.pl, otrzymał właśnie od inwestorów dodatkowe 15 milionów dolarów. W sumie to już 27 milionów dolarów dla krakowskiej firmy.

Serwis Zadane.pl zna większość polskich uczniów. Tam każdy może zadać pytanie dotyczące dowolnego ze szkolnych przedmiotów i w ciągu kilku minut otrzymać od innego użytkownika odpowiedź. Twórcą strony jest Brainly, krakowska firma, która właśnie dostała od inwestorów 15 milionów dolarów. 

Masz pieniądze, to rośniesz

Najnowszą rundę finansowania prowadził południowoafrykański Naspers, właściciel Allegro i OLX. Brało w niej udział także czterech innych, dotychczasowych inwestorów. Razem z poprzednimi zastrzykami finansowymi daje to sumę aż 27 milionów dolarów. 

Jak mówi CEO Brainly, Michał Borkowski: "Wierzymy, że nauka oparta na wzajemnych interakcjach uczniów jest najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie ciekawości i budowanie zaufania między nimi. Nikt nie wie wszystkiego, ale każdy wie coś".

Michał BorkowskiMichał Borkowski źródło: Brainly

Dodatkowe pieniądze mają pomóc w dalszym rozwoju Brainly na całym świecie. Twórcy platformy chcą skupić się na personalizacji rozwiązań dopasowanych do potrzeb uczniów. Dopracują także aspekty społecznościowe dodając m.in. elementy grywalizacji. Aktualnie Brainly szuka pracowników do swoich biur w Krakowie i Nowym Jorku - od działów marketingu po developerów aplikacji na Androida, iOS i specjalistów od front-endu. 

Brainly powstało w Krakowie w 2009 roku i obecnie dostępne jest w 12 językach w 35 krajach. Obecnie może się pochwalić ponad 60 milionami użytkowników.