Sony potwierdza mocniejszą wersję Playstation 4, ale jej nie zapowiada

Łukasz Józefowicz
Chyba wszyscy spodziewali się, że w przyszłym tygodniu Sony potwierdzi plotki i pokaże nową wersję konsoli Playstation 4. Plotki zostały potwierdzone już teraz, ale co do samej konsoli...

Plotki o nowej, mocniejszej wersji konsoli Playstation 4 krążą już od jakiegoś czasu. Wymieniane są nazwy jak PS4.5, PS4K i Neo, ale niczego nie wiedzieliśmy na pewno. W końcu głos w sprawie zabrało samo Sony.

Jest, ale jej nie ma

Andrew House, obecny CEO Sony Interactive Entertainment, potwierdził w wywiadzie dla Financial Times istnienie nowej wersji Playstation 4. Zapowiedział, że konsola będzie miała szybszy procesor, wspierała rozdzielczość 4K, także w grach, i oferowała lepsze możliwości graficzne - czy oznacza to granie w tytuły z PS4 w 1080p i 60 klatkach na sekundę, tego nie wiadomo. Co ciekawe, wbrew przewidywaniom, Sony nie planuje pokazać nowego Playstation 4 na nadchodzących targach E3. 

Nowa, biała Playstation 4Nowa, biała Playstation 4 fot. LJ

Nowe Playstation 4 nie zastąpi oryginalnego i obie wersje będą stały obok siebie na półkach sklepowych. Obecnie konsola Sony kosztuje ok. 1400 zł (w Stanach Zjednoczonych $350) i House zapowiedział, że ulepszony model będzie nieco droższy, ale nie podał o ile. Wszystkie nadchodzące gry mają działać na pierwotnej wersji PS4, a wiele nowych tytułów "będzie również wspierało nowe Playstation 4". To dosyć enigmatyczna wypowiedź i pewnie jeszcze przez jakiś czas nie będzie nam dane poznać szczegółów. 

Według plotek Microsoft również planuje ulepszyć swoją konsolę - nowa wersja Xbox One ponoć pojawi się w sklepach już przyszłej jesieni.