Alcatel też stawia na VR. Polski debiut smartfonów Idol 4 oraz Idol 4S

W drugiej połowie lipca w polskich sklepach powinny się pojawić najnowsze smartfony Alcatela z serii Idol. Jako pierwsze będą sprzedawane razem z okularami VR.

Podczas kiedy Alcatel Idol 4 to typowy przedstawiciel średniej półki, Idol 4S zaczyna zaglądać do sektora zarezerwowanego dla produktów flagowych. Ekran Full HD o przekątnej 5,2 cala w Idolu 4 zastępuje 5,5-calowy panel 2K w Idolu 4S.

Sercem mniejszego ze smartfonów jest Qualcomm Snapdragon 617, a większego mocniejszy od niego Qualcomm Snapdragon 652. W obu urządzeniach pamięci operacyjnej jest pod dostatkiem - 3 GB. Różnią się za to pojemnością miejsca na dane. Idol 4 ma skromne 16 GB, zaś Idol 4S już 32 GB. Na szczęście można do nich dorzucić kartę pamięci microSD.

Alcatel Idol 4SAlcatel Idol 4S źródło: Alcatel

Dwa głośniki stereofoniczne z wyjściem po obu stronach smartfonów i dodatkowym wzmacniaczem powinny zapewnić dobry odbiór dźwięku niezależnie od orientacji urządzenia względem użytkownika. Warto podkreślić obecność porządnych słuchawek dousznych marki JBL. Alcatel udoskonalił znaną z wcześniejszych wersji odwracalność interfejsu. Dodatkowy przycisk Boom Key na obudowie daje nam kilka dodatkowych funkcji, między innymi robienie zdjęć bez wybudzania ekranu, podbicie głośności w trakcie rozmowy czy błyskawiczne strumieniowanie wideo.

Przycisk Boom Key w Alcatelu Idol 4Przycisk Boom Key w Alcatelu Idol 4 źródło: Alcatel

Jeśli chodzi o baterię Alcatel Idol 4 ma ogniwo 2610 mAh, a Idol 4S może się pochwalić nieco większą pojemnością 3000 mAh. Oba nowe smartfony Alcatela znajdą się wkrótce w ofercie operatorów komórkowych Play i Orange. Można je będzie również kupić w sklepach na terenie całego kraju w cenie 1249 złotych (Idol 4) oraz 1999 złotych (Idol 4S). Co ciekawe, oba telefony są sprzedawane w zestawie z okularami VR.

 

Więcej o: