Yanosik alternatywą dla BlaBlaCar. Tanie Linie Samochodowe to przejazdy bez prowizji

Przejazdy w BlaBlaCar stały się droższe, więc Yanosik chce przyciągnąć niezadowolonych do siebie. Aplikacja Tanie Linie Samochodowe już jest na Androidzie i w wersji przeglądarkowej.

Tanie Linie Samochodowe działają na tej samej zasadzie, co BlaBlaCar. Zasady są proste. Kierowca, jadący z miasta A do miasta B, może zabrać ze sobą chętnych, ustalając cenę za przejazd i zmniejszając w ten sposób ponoszone przez siebie koszty. Darmowa aplikacja Yanosik TLS dostępna jest na Androidzie, a także w wersji przeglądarkowej. 

Przejazdy bez prowizji 

Czym Yanosik TLS różni się od BlaBlaCar? Polski serwis nie pobiera prowizji, które niedawno BlaBlaCar wprowadził, przez co rezerwowanie miejsc nie jest już bezpłatne:

Wysokość opłaty serwisowej jest uzależniona od ceny za miejsce oczekiwanej przez kierowcę. Maksymalna wynosi 20 proc. tej kwoty, a minimalna 3 zł. Dla przykładowego przejazdu, za który kierowca oczekuje 30 zł, opłata wynosi 6 zł.

W Yanosik TLS rezerwowanie miejsc i dodawanie przejazdów jest bezpłatne. I tak ma być zawsze - obiecują autorzy. Na Wykopie nie zabrakło komentarzy, że prędzej czy później Yanosik TLS pójdzie drogą BlaBlaCar. - Yanosik się przyjął, a nadal jest bezpłatny - odpowiedział przedstawiciel firmy.

Trzeba pamiętać, ze Yanosik to nie tylko popularna aplikacja - będąca połączeniem CB Radia i nawigacji - ale też akcesoria, na których firma zarabia. W aplikacjach pojawiają się też reklamy, co również jest źródłem zarobku. Skoro Yanosik nie potrzebuje modelu prowizyjnego i może zarabiać, to ten sam model powinien sprawdzić się także przy Yanosik TLS

Yanosik TLSYanosik TLS fot. Yanosik TLS

Na razie usługa Tanie Linie Samochodowe dopiero się rozkręca, co widać po liczbie dostępnych przejazdów. Na wielu trasach jest ich niewiele, więc BlaBlaCar nadal ma przewagę. Tyle że wkrótce może się to zmienić, bo Yanosik ma olbrzymią bazę użytkowników, do których z TLS może dotrzeć.

BlaBlaCar już zareagowało na pojawienie się konkurencji - komentarzem na Wykopie:

Czytamy komentarze tutaj. Znamy też ten biznes od środka, on jest trudniejszy, niż może się wydawać. Konkurencja jest dobra, choćby dlatego, że pozwala na ulepszenie produktu. Na pewno będziemy przyglądać się nowemu graczowi. Tymczasem zachęcamy do korzystania z BlaBlaCar - z nami naprawdę można dojechać w każdy zakątek Polski. Kilka, maksymalnie kilkanaście złotych (na najdłuższych trasach) dodatkowej opłaty nie jest chyba aż tak ogromną ceną za tak duży wybór...?

Najważniejsze, że mamy alternatywę - na tym możemy tylko zyskać. 

Więcej o: