Microsoft zawiązuje partnerstwo z IBM. Apple nie będzie zadowolone, bo chodzi o te produkty

Robert Kędzierski
IBM będzie tworzyć oprogramowanie dla produktów Microsoftu z linii Surface. Dlaczego to złe wieści dla Apple?

Microsoft ogłosił, jak informuje Business Insider, zawiązanie nowego porozumienia z IBM. Gigant branży technologicznej będzie tworzył aplikacje i rozwiązania dla produktów z linii Surface. Na początku związane  z usługami finansowymi i sprzedażą towarów konsumpcyjnych. 

Krok w rok z Apple

Dla Microsoftu nawiązanie partnerstwa ma bardzo istotne znaczenie. Firma od kilku lat stara się zaistnieć jako producent sprzętu. Urządzenia z serii Surface, produkowane przez firmę, są jednym z najważniejszych aspektów tej nowej aktywności, która świadczy o pozycji firmy. Działania Microsoftu sprawiają, że iPad Pro nie wydaje się już tak wyjątkowy i niepowtarzalny - Surface Pro może z nim bez problemu konkurować. 

Microsoft wchodzi na wyższy poziom

Gigant z Redmond chce być, podobnie jak Apple, innowatorem i liderem, a partnerstwo z IBM pomoże mu zapewnić aktualność oferty i kompatybilność Surface z innymi produktami. Aplikacje IBM mogą być kartą przetargową, dowodem na większą otwartość produktu Microsoftu. 

Partnerstwo z IBM, będące w zasadzie kopią zawartego pomiędzy IBM a Apple, jest też dowodem na to, że linia produktów Surface będzie dalej rozwijana. W kontekście śmierci Windows Phone to dobra wiadomość.

Następnym Surface, według nieoficjalnych przecieków, może być komputerem typu All-In-One. Ta konkurencja pomiędzy gigantami dla konsumenta może oznaczać tylko jedno: lepsze produkty obu firm. 

Więcej o: