Owce w służbie Google. Pomogą w rozwijaniu Street View

Mieszkańcy Wysp Owczych wciąż czekają, aż Street View pojawi się w ich kraju. Chcąc zachęcić Google, zamontowali na grzbietach owiec kamery sferyczne.

Wyspy Owcze to niewielki kraj (zależny od Danii), składający się z kilkunastu wysp wulkanicznych. Położony jest na Morzu Norweskim, na północ od Wielkiej Brytanii i może pochwalić się naprawdę niezwykłymi widokami. Co z tego, jeśli nie można zobaczyć tego w usłudze Street View?

Mieszkańcy Wysp Owczych od dawna czekają na przyjazd samochodów Google. Chcą, aby ich malownicze wzgórza pojawiły się w Street View. Twierdzą, że jest to świetny sposób na promocję kraju i rozwój turystyki.

Owce fotografują dla Street View

Nie czekając na Google stworzyli więc projekt o nazwie Sheep View 360. Postanowili wykorzystać owce, których w tym kraju jest prawie dwa razy więcej niż ludzi. Na grzbietach pięciu z nich zamontowali kamery zasilane z paneli słonecznych, rejestrujące obraz sferyczny. Nieświadome niczego zwierzęta biegały swobodnie po malowniczych terenach archipelagu, a nagrania przesyłane były bezpośrednio do autorów projektu.

 

Udostępnili już cztery zdjęcia sferyczne (wkrótce ich liczba wzrośnie) na swojej stronie internetowej. Przesłali wszystkie materiały także do firmy z Mountain View proponując korporacji pomoc owiec w budowaniu usługi Street View na wyspach.

 

Google nie mówi nie

Internetowy gigant potwierdził, że wciąż nie ma w planach realizacji usługi na Wyspach Owczych. Dostarczy jednak twórcom unikalnego projektu sprzęt potrzebny do tego, by sami mogli realizować zdjęcia do Street View.

Więcej o: