Klony i podróbki KickassTorrents w natarciu. Mogą być niebezpieczne

Już dzień po zatrzymaniu domniemanego właściciela największego na świecie serwisu z torrentami, jak grzyby po deszczu w sieci zaczęły się pojawiać jego klony. Niektóre z nich do złudzenia przypominają oryginał i mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników.

W związku z czwartkowym zatrzymaniem Artema Waulina, obywatela Ukrainy uważanego za właściciela KickassTorrents, zablokowano wszystkie związane z tym serwisem domeny, czyli kickasstorrents.com, kat.ph, kickass.to, kastatic.com, kickass.so, thekat.tv i kat.cr. Na reakcję użytkowników nie trzeba było jednak długo czekać. W sieci błyskawicznie zaczęły się pojawiać klony KAT. Niektóre z nich przypisują sobie miano oficjalnych wersji.

Przykładami takich 'tworów' są Kickass.la, KAT.am oraz KickassTorrents.website. Ich twórcy początkowo zapewniali o powiązaniu z oryginalnym KickassTorrents, jednak po pewnym czasie sami się z tego wycofali tłumacząc, że są jedynie grupą wiernych fanów. Ostatni z klonów na swojej stronie zamieszcza dodatkowo informację o zbiórce podpisów pod petycją o uwolnienie Artema Waulina. Wniosek na stronie Change.org podpisało już ponad 20 tysięcy internautów.

Korzystanie z powyższych nieoficjalnych wersji może nieść ze sobą dodatkowe niebezpieczeństwo, szczególnie wśród mniej zaawansowanych użytkowników, narażając ich nawet na kradzież poufnych danych. Zalecamy zatem daleko idącą ostrożność i powstrzymanie się przed korzystaniem z takich klonów.

Więcej o: