Poznajcie Frostpunk, nową grę twórców This War Of Mine

11 bit studios, polski deweloper odpowiedzialny za wielokrotnie nagradzaną przez branżę grę This War Of Mine, pochwalił się nowym tytułem, nad którym aktualnie pracuje. Gra o tytule Frostpunk zadebiutuje na pecetach już w przyszłym roku.

Frostpunk opiera się na dystopijnym scenariuszu, w którym cała Ziemia zostaje skuta lodem, a pozostała przy życiu garstka ludzi walczy o przetrwanie w tym ekstremalnym klimacie. W walce z dokuczliwym mrozem mają pomagać maszyny produkujące gorącą parę. Pojawiają się zatem odniesienia do lubianego wśród graczy nurtu Steampunk. Jak podkreślają twórcy, w grze nie zabraknie trudnych moralnych wyborów, podobnie jak miało to miejsce w This War Of Mine.

Unikalny styl wizualny Frostpunka ma operować na kontraście między zimnymi odcieniami reprezentującymi naturę, a ciepłymi symbolizującymi ludzi. Należy spodziewać się gatunkowego miksu, w którym odnajdziemy elementy strategii i zarządzania, jak również nacisk na trudne decyzje i wybory moralne.

Czytaj też: Wielki sukces Polaków na Kickstarterze. Twórcy tej gry zebrali już prawie 1 mln zł. A to dopiero początek

Jak tłumaczy Michał Drozdowski, dyrektor kreatywny w 11 bit studios: To bardzo poważna gra stworzona dla dojrzałych odbiorców. W porównaniu z This War of Mine przesuwamy pewne granicę jeszcze dalej, ale nie komentujemy rzeczywistości poprzez grę w ten sam sposób jak wcześniej. Kładziemy pod mikroskop ludzką naturę, aby zapytać co stanie się, gdy ludzie zostaną postawieni na krawędzi.

 

11 bit studios po serii gier Anomaly z gatunku Tower Defense wyraźnie skręca w stronę rozrywki dla bardziej dojrzałego gracza. Kierunek zapoczątkował znakomity This War Of Mine, gdzie temat konfliktu wojennego obserwujemy i przeżywamy z perspektywy zwykłych mieszkańców pogrążonego w chaosie miasta, próbujących po prostu przeżyć. Gra zdobyła ponad 100 nagród branżowych i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród graczy. Czy Frostpunk powtórzy jej sukces? Przekonamy się już w przyszłym roku.

Więcej o: