PlayStation 4 Pro i PlayStation 4 Slim - poznajcie dwie nowe konsole Sony

Nie jedną, a dwie nowe konsole pokazało wczoraj na nowojorskiej konferencji Sony. PlayStation 4 Slim to w gruncie rzeczy odchudzona wersja konsoli obecnej generacji. Jeśli zaś chodzi o PlayStation 4 Pro o nazwie kodowej Neo, to mamy tu do czynienia z kompletnie 'inną parą kaloszy'.

Funkcjonalność PS4 Slim jest niemal identyczna z PlayStation 4, jaką wielu z was ma już w swoich domach. Gabaryty sprzętu uległy jednak wyraźnej zmianie. Konsola jest mniejsza i chudsza, mniej więcej o 30 procent w stosunku do swojego pierwowzoru. Lekkiej przebudowie poddano również kontroler do gier DualShock 4. Nie ma już złącza optycznego, za to większa przestrzeń między portami USB pozwoli podłączyć grubsze wtyczki lub nośniki danych.

PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 ProPlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro źródło: PlayStation/YouTube

Oczywiście PS4 Slim to naturalna odpowiedź na odchudzonego Xboksa One S od Microsoftu. Przy tej okazji warto wspomnieć, że sprzęt pojawia się niemal 3 lata po premierze standardowej wersji PlayStation 4. Konsola zadebiutuje na rynku już 15 września i ma kosztować 299 euro.

Playstation 4 Pro - HDR, 4K i... brak pewnego ważnego składnika

Dwie największe nowości jakie wprowadza PlayStation 4 Pro to wsparcie dla HDR i obrazu w wysokiej rozdzielczości 4K. Przy okazji Sony poinformowało o nawiązaniu współpracy z Netfliksem, gdzie znajdziemy już filmy 4K z HDR. I to będzie jak na razie jedyne źródło tego typu treści, bo nowa konsola Sony w przeciwieństwie do ostatniej konsoli Microsoftu nie ma na pokładzie odtwarzacza płyt Blu-ray Ultra HD.

 

W środku PlayStation 4 Pro znajduje się układ graficzny AMD Polaris, którego wydajność jest rzekomo dwukrotnie wyższa od tej jaką oferuje standardowe PS4. Ta dodatkowa moc przydaje się z pewnością przy obrazie 4K, który w gruncie rzeczy nie jest uzyskiwany w sposób naturalny, ale przez skalowanie obrazu w górę.

PlayStation 4 Pro trafi na sklepowe półki 10 listopada i ma kosztować 399 euro.

 

Więcej o: