Pracownik Microsoft nieoficjalnie: to koniec Lumii. Ta decyzja może być dowodem

Robert Kędzierski
Według nieoficjalnych wiadomości przekazanych przez pracownika Microsoft los marki Lumia jest przesądzony. Jeśli wziąć pod uwagę ostatnie przeceny smartfonów decyzja raczej już zapadła.

Portal WinBeta, specjalizujący się w produktach Microsoftu, uzyskał nieoficjalne informacje od jednego z pracowników firmy, z których wynika, że marka Lumia zostanie uśmiercona jeszcze  w tym roku. 

Czytaj też: 10 chińskich smartfonów. Nie słyszałeś o nich, ale zapragniesz je mieć. 

Ze sprzedaży najpóźniej do końca grudnia wycofane zostaną zarówno ostatnie modele z niskiej półki, jak i te przeznaczone na wysoki i średni segment. Przypuszczenia WinBeta potwierdzają oficjalne decyzje Microsoftu, który właśnie przecenił (również w Polsce) Lumie 550, 650, 950 i 950 XL. 

Oficjalnie wciąż nic nie wiadomo

Microsoft jak do tej pory nigdy oficjalnie nie potwierdził, że nie będzie kontynuował produkcji smartfonów z serii Lumia. Jak już pisaliśmy śmierć marki przejętej wraz z Nokią może wynikać ze strategii szefa Microsoftu. 

Nokia Lumia 635Nokia Lumia 635 Nokia

Koniec ery mobilnej Microsoftu?

Microsoft systematycznie traci udziały na rynku smartfonów. Z biznesowego punktu widzenia ewentualne wycofanie się byłoby tylko potwierdzeniem gorzkiej prawdy.

Gigant z Redmond może mieć też znacznie bardziej ambitne plany, takie jak wprowadzenie na rynek smartfonu Surface Phone, który byłby jednocześnie w pełni funkcjonalnym komputerem. Według branżowych portali miałoby to nastąpić dopiero za rok. Nie wiadomo, czy Microsoft odważy się tyle czekać. Jest więc całkiem prawdopodobne, że Microsoft porzuci rynek smartfonów. Byłby to koniec pewnej ery.