Google puści z torbami kolejną branżę? Ta aplikacja pozwoli ci zaplanować podróż. Od A do Z

Robert Kędzierski
Google zaprezentował nową aplikację pomocną przy planowaniu wszelkich podróży. Trips jest pełne różnych funkcji i opcji, które sprawiają, że wyszukiwanie atrakcji staje się bardzo proste.

Google Trips to nowa aplikacja Google na Androida dostępna również w Polsce. Z jej pomocą możemy w prosty sposób zaplanować podróż do dowolnego miasta. 

Czytaj też: Właściciel Google odniósł kolejny wielki sukces. 

Po uruchomieniu aplikacja podsuwa nam miasta, które warto odwiedzić. Możemy wybrać np. Warszawę, Poznań, Berlin lub wyszukać miasto samodzielnie.

Po wybraniu miasta możemy zobaczyć miejsca warte zobaczenia, listę restauracji, przejrzeć nasze rezerwacje.

Zakłada "Things to do" jest bardzo rozbudowana. Po pierwsze pozwala obejrzeć najpopularniejsze miejsca w danym mieście (w Poznaniu będzie to np.  Zoo i Cytadela).

Każda ze wskazanych atrakcji opatrzona jest krótkim opisem oraz mapą. Aplikacja personalizuje też naszą ofertę -  w zakładce "For You" proponuje wizytę w Teatrze Wielkim albo w termach maltańskich.

Google TripsGoogle Trips fot. Google

Użytkownicy mogą przeglądać zarówno atrakcje na otwartym powietrzu (np. jezioro Malta), jak i pod dachem (np. muzea). W aplikacji znajduje się też zakładka z atrakcjami dla dzieci. W "Farther away" znajdziemy natomiast ciekawe miejsca z danego regionu. Użytkownicy mogą wyświetlić alfabetyczny indeks miejsc. 

Każde  z nich możemy zapisać, wtedy trafia do "Saved Places". W tym celu należy kliknąć gwiazdkę znajdującą się na głównym zdjęciu. 

W podobny sposób działa przeglądarka restauracji. 

Google Trips jest z pewnością ciekawą aplikacją, która pozwala zaplanować podróż z wyprzedzeniem - plan wycieczki po danym mieście można pobrać do pamięci urządzenia, by przeglądać ją w trybie offline. Trips pozwala też odnaleźć ciekawe miejsca, kiedy trafimy już do jakiegoś miasta. Póki co, jej największą wadą jest angielskojęzyczny interfejs, ale to może się wkrótce zmienić. 

Google Trips- aplikacja bezpłatna

 
Więcej o: