Snapchat przestał być tylko komunikatorem. Zaprezentował pierwsze urządzenie

Robert Kędzierski
Właściciele Snapchata wykonali dość nieoczekiwany ruch. Zmienili nazwę i zaprezentowali pierwsze produkowane przez siebie urządzenie. Snapchat oznacza od dziś coś więcej niż komunikator.
 

Inteligentne okulary Spectacles - to pierwszy produkt zaprezentowany przez Snapchata. Przy okazji premiery firma ogłosiła, że zmienia nazwę na Snap. I że przestaje być już tylko twórcą software'u. Staje się producentem sprzętu.

Czytaj też: Snapchat jest tylko dla młodych? To wielki mit!

Kręć okrągłe filmiki

Urządzenie, które ma kosztować ok. 130 dol. będzie mogło służyć do tworzenia kilkusekundowych filmów. Wyróżniać będzie je format - kadr ma być... okrągły. Zupełnie jak szkła okularów. Najpierw trafi do testerów, a dopiero potem do pełnej dystrybucji. 

Aparat wynaleziony na nowo

Po co ludziom taki gadżet? Według szefa Snapchata liczy się jedno: interaktywność.

Fotografia oparta na połączeniu z internet to tak naprawdę ponowne wynaliezenie aparatu.

- stwierdził Evan Spiegel, szef Snapchata, cytowany przez Fortune

Gadżety bez zadęcia

Snapchat zdaje sobie sprawę, że jego urządzenie to w zasadzie nic wielkiego, ani odkrywczego. Okulary to po prostu fajny gadżet pozwalający kręcić fajne filmiki. Urządzenie doskonale uzupełnia tradycyjny smartfon. Ale jego twórcy nie usiłują dorobić filozofii do prostego produktu. Snapchat jest w końcu skierowany do młodych, a ci są bardzo czuli na wszelkie zakłamania. 

Mark Zuckerberg, który upodabnia Messengera do swojego konkurenta, ma kolejne powody do zmartwień. Mniejszy z graczy udowodnił, że lepiej rozumie potrzeby młodszych użytkowników. 

Więcej o: