Facebook zadba o Twoją... prywatność. Nowa funkcja już dostępna w Messengerze

Facebook stale rozwija swoją aplikację Messenger. Tym razem dodał funkcję tajnych konwersacji. Początkowo dostępna była ona w wersji beta. Teraz wielu użytkowników widzi ją już w stabilnej wersji aplikacji.

Tajne konwersacje to sposób na ukrycie naszych wiadomości. Są one szyfrowane podczas przesyłania z jednego telefonu na drugi i nie są widoczne na żadnym innym urządzeniu poza tym, z którego zostały wysłane i odebrane.

Funkcja działa tylko w aplikacji Messenger na Androidzie i iOS. Od pewnego czasu dostępna była w wersji beta Messengera. Niedawno pojawiła się w stabilnej wersji aplikacji. Facebook wprowadza funkcje stopniowo i nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich, jednak w niedalekiej przyszłości zapewne się to zmieni.

Tajne konwersacje na FacebookuTajne konwersacje na Facebooku fot: screen z aplikacji Messenger / Redakcja

 Aby wysłać tajną wiadomość należy dotknąć ikonkę plusa (na Androidzie) i kliknąć suwak z ikonką kłódki w prawym górnym rogu. Na iPhonach wystarczy dotknąć opcję "tajna". Górny pasek zmieni wówczas kolor na czarny. 

Ciekawa jest także możliwość ustawienia czasu po jakim wiadomości zostaną usunięte. Jest on liczony od momentu odczytania wiadomości przez odbiorcę. Aby ją uruchomić wystarczy kliknąć na ikonę zegara podczas pisania wiadomości.

Tajne konwersacjeTajne konwersacje fot. screeny z aplikacji Messenger / Redakcja

Można także usunąć wszystkie tajne konwersacje prowadzone do tej pory. Wystarczy wybrać opcję "Usuń wszystkie tajne konwersacje" w ustawieniach w zakładce "Tajne konwersacje". Funkcję można w tym miejscu także wyłączyć.

Przez tajną wiadomość nie wyślemy jednak wszystkiego. Dostępne (oczywiście poza zwykłym tekstem) są zdjęcia, naklejki i udostępnianie lokalizacji. Nie skorzystamy więc z plików GIF, wideo ani rozmów wideo. Konwersacje grupowe również nie są obsługiwane.