Tesla rośnie jak na drożdżach. Najlepszy kwartał w historii

Elon Musk może chyba odetchnąć z ulgą. Po dość mizernych wynikach sprzedaży Tesli w drugim kwartale, ostatnie trzy miesiące mogą dawać nadzieję, że największe problemy firma ma już za sobą. To jednak dopiero początek walki.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Tesli podsumowującym trzeci kwartał 2016, na rynek trafiło 24 500 aut, z których 15 800 stanowił Model S (połączenie luksusowej limuzyny z liftbackiem), zaś 8700 to Model X (nieco większe auto typu crossover). W porównaniu do wyników sprzedaży z drugiego kwartału (na rynek trafiły 14 402 egzemplarze) widać wzrost o 70 procent, zaś w odniesieniu do analogicznego okresu rok wcześniej (Q3 2015) mamy aż 111 procent na plusie.

Kolejne 5500 egzemplarzy elektrycznych aut Tesli już teraz jest w drodze do klientów, jednak te zostaną zaliczone już na poczet kolejnego kwartału. Firma bierze pod uwagę wyłącznie zamknięte transakcje. Między ostatnimi dwoma kwartałami widać również wzrost liczby aut, które zeszły z taśm produkcyjnych w ciągu trzech miesięcy. W Q2 było to 18 345 sztuk, zaś w Q3 udało się wynik podciągnąć o 37 procent do poziomu 25 185 egzemplarzy.

Notowania giełdowe Tesli w ostatnim półroczuNotowania giełdowe Tesli w ostatnim półroczu źródło: NASDAQ

Duża liczba zamówień ze strony klientów w Q3 2016 to dobry sygnał dla firmy. Może oznaczać, że konsumenci nie zrażają się ostatnimi doniesieniami o wypadkach aut korzystających z funkcji autonomicznego prowadzenia. Z pewnością znajdzie to swój pozytywny wydźwięk po stronie inwestorów. Z kolei Elon Musk nie zamierza odpuszczać. Nadal zachęca pracowników do wytężonej pracy i ogranicza wszelkie zniżki dla potencjalnych klientów.

Czytaj też: Tesla twierdzi, że Model S to najszybszy produkowany seryjnie samochód na świecie. Ile w tym prawdy?

Na obecnym poziomie z optymistycznie założonych 100 tysięcy aut rocznie produkowanych i dostarczonych do klientów, Tesla będzie w stanie zamknąć drugie półrocze 2016 z wynikiem około 80 tysięcy. Każdego tygodnia z taśm produkcyjnych schodzi kolejne 2000 sztuk. Ambitne plany na kolejne lata zakładają wzrost produkcji do poziomu 500 tys. aut rocznie i to w pierwszym roku od wprowadzenia na rynek Modelu 3. Tesla ma na to tylko dwa lata. Zadanie nie będzie zatem należeć do najprostszych.

Zobacz też WIDEO: Elon Musk - miliarder, który chce uratować świat

Więcej o:
Komentarze (29)
Tesla rośnie jak na drożdżach. Najlepszy kwartał w historii
Zaloguj się
 • tornemorgren

  Oceniono 20 razy 6

  Przepraszam, ale powinniście podpisywać artykuły sponsorowane. Dzień bez Elona Muska dniem straconym....

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  A jak tam samochody elektryczne z Ursusa?

 • Bartek Piotrowski

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wiem czy wiesz ale Tesla jest w trakcie opracowywania modeli ciężarówek na napęd elektryczny. Wszystkie ich auta przechodzą takie same standardowe testy wytrzymałości jak cała reszta. Sugerujesz że nie wiedzą co robią?

 • zycietowiecej

  Oceniono 1 raz 1

  super artykuł: Pokaż Swoją Hondę!
  na: ZycieToWiecej.com

 • drzejms-buond

  0

  Wczoraj czytałem o osiągnięcia polskich, domowych elektryków !Kibicuje im mocno. Czekam jak dziecko na cukierka aż wreszcie free energy zmiecie te korporacyjną fanfaronadę. Znacie temat reaktorów plazmowych, Keshe'a?
  Też ciekawe.

 • cichwoda

  Oceniono 2 razy 0

  jak sie ma 24 500 aut Tesli spszedanych przez 9 miesiecy do 10 milionow aut ktore sprzedal GM w 2015 r.?

 • fafarafafafa

  Oceniono 1 raz -1

  Kolejna edycja propagandy Kim Dzong Muska? Czytaj - kolejny kwartał sprzedaży że stratą napędzanej pieniędzmi akcjonariuszy.

 • stenrw

  Oceniono 4 razy -2

  Niedługo już będzie taka duża, że do wsiadania potrzebna będzie drabina...

 • montagnes44

  Oceniono 22 razy -2

  Nie wie co go czeka jak Morawiecki z Kaczorem będą budować elektryczne samochody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX