Nie lubisz nowego Messengera? Facebook (przypadkiem) znalazł rozwiązanie

Facebook zaprezentował nową aplikację dla starszych telefonów z Androidem. Chodzi o zapewnienie użytkownikom jak najlepszej płynności działania.

Niedawno informowaliśmy o nowej funkcji Messegera - tajnych wiadomościach. Nieco później głośno było o dużej aktualizacji dla tej aplikacji, która pojawiła się w polskim Google Play. Widać więc, że Facebook intensywnie rozwija swój komunikator. 

Niestety nie wszyscy mogą być z takiego stanu rzeczy zadowoleni. Messenger staje się coraz bardziej ociężały i może nie działać płynnie na starszych lub tańszych telefonach z Androidem

Messenger Lite to nowa aplikacja powstała właśnie z myślą o takich osobach. Lżejsza wersja zastąpi im "dużą" aplikację Messengera, odciążając procesor w smartfonie.

Messenger LiteMessenger Lite fot. screen

Aplikacja Lite jest dużo prostsza od domyślnego Messengera. Oferuje przede wszystkim podstawową czynność - wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych.

Do dyspozycji mamy także możliwość wysyłania zdjęć, zarówno tych wybranych z galerii, jak i zrobionych przez aplikację. Jest także możliwość wysłania "lajka" i przeprowadzenia konwersacji grupowej. Brak tutaj dymków z wiadomościami, rozmów głosowych czy tajnych konwersacji znanych z pełnego Messengera. Wersja Lite pobiera też niewiele danych z sieci komórkowych, co jest bardzo istotne w krajach rozwijających się.

Miałem kilka chwil, aby pobawić się Messengerem Lite i faktycznie działa on o wiele szybciej. Co ważne interfejs jest dużo bardziej przejrzysty, a z aplikacji korzysta się dużo lepiej, o ile tylko chcemy skupić się na wysyłaniu wiadomości tekstowych.

Poza osobami posiadającymi słabsze telefony, Messengerem Lite zainteresują się osoby, którym nie przypadła do gustu ostatnia aktualizacja komunikatora Facebooka. Lite to z pewnością rozwiązanie dla miłośników minimalizmu.

Messenger LiteMessenger Lite fot. screen z Google Play

Aplikacja dostępna jest tylko w wersji na Androida. Jak na razie zadebiutowała w Google Play jedynie w pięciu krajach - Kenii, Tunezji, Malezji, Sri Lance i Wenezueli. Po sieci krążą już pliki APK, jednak aplikacja nie jest oficjalnie dostępna w Polsce i nie wiadomo kiedy się to zmieni.