Telefony Samsung Galaxy Note 7 dalej wybuchają. To może być koniec tej marki

Kamil Mizera
Kłopoty Samsunga trwają. Wygląda na to, że firma wstrzyma produkcję smartfonów Note 7. Wszystko przez fakt, że nowa partia, która miała zastąpić poprzednie, wadliwe modele, nie do końca jest idealna. Nowe doniesienia o wybuchających bateriach mogą pogrążyć markę Note'a i zakończyć produkcję tego modelu telefonu.

To niezwykle gorąca jesień dla koreańskiej firmy. Wszystko zaczęło się pod koniec sierpnia tego roku, gdy pojawiły się doniesienia z całego świata, że bateria w Note 7 wybucha. Choć firma naliczyła ok. 35 przypadków, zdecydowała się wstrzymać sprzedaż i ruszyć z wielkim programem wymiany całej sprzedanej partii urządzeń na nowe.

Wyglądało na to, że kryzys jest już zażegnany. Samsung ogłosił 3 października wznowienie sprzedaży Note'a 7. Wystarczyło zaledwie kilka dni, by pojawiły się nowe doniesienia o tym, że w nowych urządzeniach problem z baterią wciąż istnieje, a Note'y wybuchają. Jeden z nich zapalił się 5 października na pokładzie samolotu linii Southwest Airline. 

Na razie Samsung nie odniósł się publicznie do tej sytuacji, ale niektóre źródła wskazują, że firma może nawet całkowicie wstrzymać sprzedaż i produkcję Note'ów. 

To może być jedyne wyjście dla Koreańczyków na uratowanie tej marki. Gdy po pierwszych doniesieniach o wybuchających Note'ach linie lotnicze zaczęły zakazywać korzystania z tych urządzeń na pokładach samolotów, był to niezwykle medialny cios w zaufanie klientów do bezpieczeństwa tych telefonów.

Samsung wielkim kosztem, który według niektórych szacunków przekracza 1 miliard dolarów, ruszył z programem wymiany urządzeń. Coś jednak poszło nie tak, skoro wśród nowych telefonów znów pojawiły się wadliwe modele. Powtórzenie tego samego błędu może Samsunga drogo kosztować. Już teraz amerykańskie firmy telekomunikacyjne wstrzymują sprzedaż tych telefonów, a za nimi zapewne pójdą inni.

Na razie nie widać gwałtownych ruchów na giełdzie, choć zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii oraz Korei Samsung zanotował spadki. Ale to nie o cenę akcji Samsung musi się w tym momencie martwić, ale o odzyskanie zaufania swoich użytkowników. Już sam fakt wybuchania baterii je mocno naruszył, ale doniesienia o tym, że również nowa partia ma z tym problem, mogą przylepić Note'owi łatkę niebezpiecznego. To by oznaczało właściwie koniec tej marki. 

Zwróciliśmy się o komentarz w tej sprawie do polskiego oddziału Samsunga. Gdy tylko dostaniemy odpowiedź, natychmiast ją zamieścimy. 

[Aktualizacja] Uzyskaliśmy oficjalny komentarz od Rzecznika Prasowego Samsung Polska, Pana Olafa Krynickiego: 

W tej chwili dostosowujemy harmonogram produkcji Note 7. Da nam to możliwość podjęcia dodatkowych kroków zapewniających jakość i bezpieczeństwo.

Na chwilę obecną więc nie ma oficjalnego potwierdzenia wprost, że produkcja Note 7 zostaje całkowicie wstrzymana. Możemy prawdopodobnie spodziewać się wstrzymania sprzedaży i dalszych prac nad poprawą bezpieczeństwa telefonów Galaxy Note 7. Gdy tylko będziemy mieli więcej informacji, od razu o tym poinformujemy.

Więcej o:
Komentarze (47)
Telefony Samsung Galaxy Note 7 dalej wybuchają. To może być koniec tej marki
Zaloguj się
 • piotrus009

  Oceniono 14 razy 6

  Po pierwsze, nie wybuchają tylko stają w płomieniach. To nie tak, że telefon wybucha jak pocisk odłamkowy, po prostu zaczyna się palić. Też źle, ale nie aż tak dramatycznie jak 'wybuch'.

  Po drugie, bez przesady z wieszczeniem końca marki. Chociaż pewnie jest to koniec modelu ;)
  Samsung ma nauczkę - po cholerę robili telefon ze zintegrowaną baterią? ;-)

 • r1234_76

  Oceniono 3 razy 3

  "W tej chwili dostosowujemy harmonogram produkcji Note 7. Da nam to możliwość podjęcia dodatkowych kroków zapewniających jakość i bezpieczeństwo."

  Tłumacząc z marketingozy na nasze: "Nie mamy zielonego pojęcia co się dzieje, choć chcielibyśmy. Jesteśmy przerażeni stratami, więc nie piszcie o nas źle".

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 1 raz 1

  Marka Samsung, model NOTE!

 • jean_zatapathique

  Oceniono 7 razy 1

  Note 7 to model. Samsung to marka. Dość naiwne, żeby przez problemy z jednym produktem, wieszczyć koniec całej marki.

 • atarixe

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce dalej będzie dobrze sprzedawany. Jak wybuchnie to i tak będzie wina klienta. A USA czy innym kraju dostałby nowy i odszkodowanie za spalony mebel, dom itp.

 • readme.txt

  0

  Ciekawe kto jest prodycentem tych (że tak Pana Calińskiego zacytuję) "gó...anych" baterii ?

 • mistermadmat

  0

  Szajsung .

 • sraczezwersacze

  0

  Ciągle za długo się ładuje. Powinni jeszcze bardzie podkręcić tempo ładowania akumulatora żeby wyprzedzić ajkonkurencję. Ja proponuję w dwie minuty do 100 %. No to heyah :-p

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX