Elon Musk ogłasza: w pełni autonomiczne samochody Tesla już w przyszłym roku. Będą jeździć CAŁKOWICIE samodzielnie

Robert Kędzierski
Dzisiejszej nocy Elon Musk ogłosił ważną decyzję. Tesla nie będzie czekać do roku 2020, by zaprezentować w pełni autonomiczne samochody. Mamy je zobaczyć już w przyszłym roku.

Podczas nocnej konferencji Elon Musk, szef Tesli produkującej elektryczne samochody z Autopilotem, ogłosił ważne dla całej branży przyspieszenie. Już w przyszłym roku, a nie w 2020, jak do tej pory zapowiadano, mamy zobaczyć pojazdy w pełni autonomiczne. Będą w stanie poruszać się w sposób całkowicie niezależny od kierowcy. Pierwszy model ma przejechać trasę z Los Angeles do Nowego Jorku.

Do tej pory pojazdy Tesli można było uznać za inteligentne, ale potrafiły jedynie wspomagać kierowcę. Samodzielnie potrafią np. wyjechać z garażu. Do tego Autopilot, sztuczny umysł nadzorujący pracę samochodu, był przez producenta określany jako "faza testowa". Pełna autonomiczność pojazdów oznacza więc, że Tesla kończy prace badawcze nad swoim systemem. 

Musk nie kończy na obietnicach. Ogłosił, jak wyjaśnia Wall Street Journal, że samochody, które zjadą z linii produkcyjnych w tym roku będą już wyposażone w odpowiednie części. 

Czytaj też: Prowadząc samochód Tesla poczuł ogromny ból w kratce piersiowej. Jechał dalej...

Parę godzin przed rozpoczęciem konferencji zdradził jednak, że chodzi o coś związanego z samochodem Model 3.  

Tesla u progu rewolucji 

Sukces rynkowy Tesli jest dość zaskakujący. Firma umiejętnym marketingiem związanym z elektrycznym napędem i  Autopilotem, który pełni rolę inteligentnego asystenta, przyciągnęła uwagę konsumentów. Nie przeszkadza im, że kluczowa funkcja pojazdu wciąż znajduje się w fazie testowej.  

 Zobacz także Wideo: "Dwa zdania" | Nowa strategia Tesli