Elon Musk ogłasza: w pełni autonomiczne samochody Tesla już w przyszłym roku. Będą jeździć CAŁKOWICIE samodzielnie

Robert Kędzierski
Dzisiejszej nocy Elon Musk ogłosił ważną decyzję. Tesla nie będzie czekać do roku 2020, by zaprezentować w pełni autonomiczne samochody. Mamy je zobaczyć już w przyszłym roku.

Podczas nocnej konferencji Elon Musk, szef Tesli produkującej elektryczne samochody z Autopilotem, ogłosił ważne dla całej branży przyspieszenie. Już w przyszłym roku, a nie w 2020, jak do tej pory zapowiadano, mamy zobaczyć pojazdy w pełni autonomiczne. Będą w stanie poruszać się w sposób całkowicie niezależny od kierowcy. Pierwszy model ma przejechać trasę z Los Angeles do Nowego Jorku.

Do tej pory pojazdy Tesli można było uznać za inteligentne, ale potrafiły jedynie wspomagać kierowcę. Samodzielnie potrafią np. wyjechać z garażu. Do tego Autopilot, sztuczny umysł nadzorujący pracę samochodu, był przez producenta określany jako "faza testowa". Pełna autonomiczność pojazdów oznacza więc, że Tesla kończy prace badawcze nad swoim systemem. 

Musk nie kończy na obietnicach. Ogłosił, jak wyjaśnia Wall Street Journal, że samochody, które zjadą z linii produkcyjnych w tym roku będą już wyposażone w odpowiednie części. 

Czytaj też: Prowadząc samochód Tesla poczuł ogromny ból w kratce piersiowej. Jechał dalej...

Parę godzin przed rozpoczęciem konferencji zdradził jednak, że chodzi o coś związanego z samochodem Model 3.  

Tesla u progu rewolucji 

Sukces rynkowy Tesli jest dość zaskakujący. Firma umiejętnym marketingiem związanym z elektrycznym napędem i  Autopilotem, który pełni rolę inteligentnego asystenta, przyciągnęła uwagę konsumentów. Nie przeszkadza im, że kluczowa funkcja pojazdu wciąż znajduje się w fazie testowej.  

 Zobacz także Wideo: "Dwa zdania" | Nowa strategia Tesli

Komentarze (31)
Elon Musk ogłasza wielkie przyspieszenie. W pełni autonomiczne samochody Tesla już w przyszłym roku. Będą jeździć CAŁKOWICIE samodzielnie
Zaloguj się
 • dwa_grosze

  Oceniono 9 razy 3

  Zajmij sie inwestowaniem w cebule a tematy zaawansowanych technologii daruj sobie w tym zacofanym wschodnioeuropejskim zascianku.

 • invest_pl

  Oceniono 13 razy 3

  aj waj interes widzę. Każdy śmiertelny wypadek z udziałem Tesli będzie przedmiotem wielomilionowych roszczeń sądowych. Producenci lusterek grawerują na szkle że obiekty widziane w lusterku moga być znacznie bliżej niż się wydaje a Tesla zachęca do puszczania kierownicy i zdania się na "inteligencję" auta które czasami się zbiesi i nie chce otworzyć klapki do ładowania, albo drzwi albo się nie uruchamia, albo nie widzi ciężarówki albo się zapala...

 • elasp

  Oceniono 16 razy 2

  Musk - Tusk zaopatrzony we własny mózg, niezależny od zewnętrznego mózgu (pani Merkel). Model niedostępny w sprzedaży.

 • a.ba

  Oceniono 18 razy 2

  Za dużo obietnic i za dużo strat. Tesla coraz bardziej przypomina Rysia Krauze - wielkie obietnice, wielkie emisje nowych akcji a zysków jak nie ma tak nie ma.

 • mocno_kwasny

  Oceniono 9 razy 1

  Musk chyba sie z rozumem pozegnal :-)

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 6 razy 0

  Samochody elektryczne to bez wątpienia przyszłość, ale nadal odległa.
  Nikt poza bogaczami nie jest zainteresowany samochodami które po przejechaniu 200 km wymagają 12 godzinnego ładowania akumulatorów. A w technice akumulatorowej postęp jest dużo wolniejszy niż w elektronice.

 • metanoja

  Oceniono 8 razy 0

  Z czymś takim się spotkałem się już w 2002 r. Jechałem wtedy autem, które w czasie ulewnego deszczu zaczęło poruszać się w sposób całkowicie niezależny od kierowcy, i wjechało w tył mercedesa kombi.

 • leonleonidas

  Oceniono 6 razy 0

  Pewnie. Bedzie mozna zostac w domu a moje uto pojedzie tam gdzie ja chcialem jechac.

 • thousand111

  Oceniono 1 raz -1

  Chyba pierwszy egzemplarz modelu a nie pierwszy model!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX