Następca Galaxy Note 7 jednak powstanie. Samsung udzieli na niego sporego rabatu

Samsung ujawnił, że właściciele pechowego Nota 7 będą mogli kupić Galaxy S8 lub Note 8 w bardzo atrakcyjnej cenie. Tym samym potwierdzono, że kolejna generacja "galaktycznych notatników" jednak powstanie.

Od pewnego czasu po sieci krążyły plotki jakoby Samsung miał zrezygnować z kontynuowania linii Note. W zamian miałby skupić się na flagowym Galaxy S8. 

Samsung ujawnił jednak w Korei, że Galaxy Note 8 jednak powstanie. Dodatkowo zaproponuje posiadaczom Note 7, którzy wymienili telefon na Galaxy S7 lub S7 Edge zakup przyszłorocznych smartfonów z obu flagowych linii w atrakcyjnej cenie.

Pechowi właściciele Note 7 oddając (otrzymanego z wymiany) Galaxy S7 i S7 Edge będą mogli zatem kupić smartfony Galaxy S8 lub Note 8 za połowę ceny modelu Galaxy S7.

Samsung Galaxy Note 7Samsung Galaxy Note 7 fot. Bartłomiej Pawlak

Niestety informacja ta dotyczy tylko Korei Południowej i jak na razie nie są znane żadne szczegóły na temat podobnego programu w Europie. Na to trzeba jeszcze trochę poczekać.

Przyczyny wybuchów Note 7 w dalszym ciągu nie są znane, widać jednak, że Samsung nie chce całkowicie porzucać linii Note. Próbuje odbudować zaufanie klientów i skusić ich do zakupu kolejnej generacji smartfonów z rysikiem. 

Ostatnio dowiedzieliśmy się także, że w związku z aferą prace nad Galaxy S8 mają opóźnić się o dwa tygodnie, jednak jego premiera odbędzie się prawdopodobnie pod koniec lutego przyszłego roku.

Więcej o: