Instagram zamienia się w klona Snapchata. Dodano wideo na żywo i znikające wiadomości

Najnowsza aktualizacja Instagrama coraz bardziej upodabnia aplikację do Snapchata. Wraz z nią debiutują funkcje prowadzenia transmisji wideo oraz wysyłania wiadomości, które znikają natychmiast po przeczytaniu.

Korzystając z Instagram Stories już wkrótce będziemy mogli przesunąć palcem po ekranie w prawo i uruchomić funkcję transmisji wideo przyciskiem Start Live Video. Kiedy ją rozpoczniemy użytkownicy, którzy nas śledzą dostaną stosowne powiadomienie. Rozwiązanie przypomina nieco wideo na żywo z Facebooka z wyłączeniem emotikon.

Wideo na żywo w InstagramieWideo na żywo w Instagramie źródło: Instagram

Co ciekawe, autor relacji na żywo może przypinać wybrane komentarze oglądających na samą górę, zaś inne kompletnie wyłączyć. Po zakończeniu transmisji wideo nie będzie automatycznie publikowane na profilu. Nowość jest wdrażana stopniowo i w najbliższych tygodniach trafi do wszystkich użytkowników Instagrama.

Instagram = Snapchat

W Instagramie za chwilę pojawi się druga z nowości - funkcja znikających wiadomości prywatnych, czyli kalka rozwiązania, z którego słynie Snapchat. Jak podkreślają przedstawiciele Facebooka, ze skrzynki wiadomości na Instagramie (Instagram Direct) korzysta obecnie nawet 300 mln użytkowników. Być może stąd pomysł, żeby ich nieco 'dopieścić'.

Znikające wiadomości na InstagramieZnikające wiadomości na Instagramie źródło: Instagram

Skrzynka wiadomości została poddana lekkiej modernizacji i teraz na samej górze znajdziemy w niej właśnie znikające wiadomości. Przestają być dostępne w momencie obejrzenia przez adresata. Podobnie jak w Snapchacie zostaniemy powiadomieni o tym, czy odbiorca wykonał zrzut ekranu wiadomości. Znikające treści (zdjęcia lub wideo) możemy wysyłać do grupy lub pojedynczych użytkowników.

Trudno jednoznacznie ocenić, jak społeczność Instagrama przyjmie kolejne nowości, które coraz bardziej upodabniają aplikację do Snapchata. A czy wam się takie zmiany podobają?

Więcej o: