Nadchodzi rewolucja w odzyskiwaniu papieru...

Epson PaperLab zamierza zrewolucjonizować recykling, wprowadzając suchy proces zmieniający makulaturę w papier biurowy do drukowania.
embed

Epson PaperLab wchodzi do Europy

Już w przyszłym roku po raz pierwszy w Europie Epson zaprezentuje system PaperLab. PaperLab to pierwszy na świecie[1] kompaktowy biurowy system do wytwarzania nowego papieru z bezpiecznie rozdrobnionego papieru makulaturowego[2] przy użyciu minimalnej ilości wody[3].

Koncepcja PaperLab zostanie przedstawiona w Europie po raz pierwszy na targach CeBIT (Hanower, 20?24 marca) w ramach prezentacji najnowszej innowacyjnej, kompaktowej, ekologicznej i wysoce precyzyjnej technologii firmy Epson. Prezes firmy Epson, Minoru Usui, będzie gościem podczas CeBIT, gdzie zaprezentuje PaperLab jako element gamy najnowszych innowacyjnych technologii biurowych firmy Epson.

 ?Wraz z wprowadzeniem na rynek systemu PaperLab Epson stawia sobie za cel opracowanie wysoko innowacyjnej, ekologicznej technologii, która na zawsze zmieni przyzwyczajenia i procesy w miejscu pracy. PaperLab przetwarza na sucho biurowy papier makulaturowy, tworząc tym samym biurowy ?eko-system?, który redukuje emisje CO2 , zwiększa oszczędności związane ze zbieraniem, utylizacją i logistyką, zapewnia bezpieczną utylizację poufnych dokumentów i oszczędza wodę, która podczas tradycyjnego recyklingu jest zużywana w ogromnych ilościach? - mówi Minoru Usui, prezes firmy Epson.

Już niedługo PaperLab będzie dostępny w Japonii. Dzięki tej technologii firmy będą mogły samodzielnie produkować papier w różnych rozmiarach i rodzajach, oraz o różnej grubości, od papieru biurowego i wizytówkowego, po papier kolorowy, a nawet pachnący. Harmonogram wdrożeń w pozostałych regionach nie jest jeszcze znany.

?W ramach dążenia do zrównoważonego rozwoju opracowaliśmy strategię zatytułowaną ?Wizja ekologiczna 2050?, zgodnie z którą do roku 2050 Epson ograniczy o 90% emisję CO2 związaną z usługami i produktami marki w całym cyklu ich życia? ?  powiedział Usui. ?W międzyczasie Epson wdraża liczne inicjatywy środowiskowe zgodne z założeniem Epson 25 Corporate Vision, obierając tym samym kurs na długofalowy zrównoważony rozwój w zakresie czterech głównych zagadnień: produktów, produkcji, ekologicznego społeczeństwa i nowych perspektyw. W ramach zmiany optyki z ?firmy biznesowej? na ?firmę społeczną? celem firmy Epson jest zapewnienie klientom wydajnych, kompaktowych i precyzyjnych technologii.?

Epson poczynił wielkie kroki w kierunku zmniejszenia negatywnego oddziaływania produktów i procesów produkcji na środowisko. Dane pokazują, że w roku fiskalnym 2015 firmie udało się zredukować emisje CO2 o 43%, emisje odpadów o 33%, a zużycie wody ? o 55%.

Główne cechy PaperLab

Biurowy proces recyklingu

Zazwyczaj papier przetwarzany jest w ramach skomplikowanego procesu, wymagającego przetransportowania papieru makulaturowego z biura do specjalistycznych zakładów recyklingowych. Dzięki PaperLab ten proces zostanie skrócony i będzie odbywać się w biurze.

Bezpiecznie niszczenie poufnych dokumentów

Obecnie firmy zmuszone są do korzystania z usług podwykonawców, którzy profesjonalnie utylizowali poufne dokumenty, lub tworzyły komórki zajmujące się ich niszczeniem. Z PaperLab utylizacja będzie mogła odbywać się na miejscu, bez konieczności przekazywania dokumentów zewnętrznym podwykonawcom. PaperLab rozkłada dokumenty na włókna papieru, aby całkowicie zniszczyć zawarte w nich informacje.

Szybka produkcja różnych rodzajów papieru

PaperLab wyprodukuje pierwszy arkusz nowego papieru po ok. 3 minutach od momentu załadowania papieru makulaturowego i naciśnięcia przycisku Start. System jest w stanie wyprodukować ok. 14 arkuszy A4 na minutę i 6720 arkuszy w ciągu 8-godzinnego dnia pracy.

Użytkownicy, w zależności od potrzeb, będą mogli produkować różne rodzaje papieru w rozmiarach A4 i A3 o różnej grubości, od papieru biurowego i wizytówkowego, po papier kolorowy, a nawet pachnący.

Rozwiązania przyjazne dla środowiska

PaperLab wytwarza papier bez użycia wody. Zwykle do wyprodukowania jednego arkusza papieru A4 potrzeba około kubka wody. Uwzględniając to, jak cennym surowcem jest woda, zdecydowano o zastosowaniu suchego procesu produkcji.

Ponadto recykling papieru w biurze znacznie skraca i upraszcza ten proces. Użytkownicy nie będą musieli kupować tyle nowego papieru, a wynikające z transportu emisje CO2 ulegną redukcji.

Technologia PaperLab

Kompaktowe, energooszczędne i wysoce precyzyjne technologie firmy Epson pozwalają produkować niewielkie, wydajne pod względem energetycznym produkty o dużej dokładności i wydajności. W związku z faktem, że rozwiązania do druku marki Epson są obecne w sektorach: konsumenckim, biurowym, komercyjnym i przemysłowym, wiedza firmy w zakresie tuszów oraz nośników, jak również zdolność do produkcji niezawodnych, trwałych i stabilnych systemów są na bardzo zaawansowanym poziomie. Ponadto, z myślą o rozwiązaniu PaperLab, firma Epson opracowała eliminującą użycie wody technologię Dry Fiber Technology.

Dry Fiber Technology składa się z trzech niezależnych technologii: włóknowania, łączenia i formowania.

Włóknowanie

Oryginalny mechanizm, w którym papier makulaturowy przekształcany jest w długie i cienkie poszarpane włókna. Ten proces skutkuje natychmiastowym i całkowitym zniszczeniem poufnych dokumentów. Ponieważ PaperLab nie wykorzystuje wody, nie jest wymagane doprowadzenie instalacji hydraulicznej. W połączeniu z niewielkim rozmiarem ułatwia to instalację systemu na zapleczu lub w pomieszczeniu gospodarczym.

Łączenie

Materiał w formie włókien można wzbogacić o całą gamę różnych substancji wiążących dla zwiększenia poziomu wytrzymałości lub białości papieru, nadaniu mu barwy, zapachu, właściwości ognioodpornych lub innych, zależnie od przeznaczenia nośnika.

Formowanie

Użytkownicy będą mogli produkować papier w rozmiarach A4 bądź A3 oraz papier wizytówkowy ? wszystko dzięki technologii umożliwiającej kontrolę gęstości, grubości i formatu papieru.

Celem firmy Epson jest pomoc klientom w zwiększeniu ich wydajności operacyjnej poprzez udostępnienie szybkich, energooszczędnych biznesowych drukarek atramentowych, zapewniających niski koszt wydruku strony. Wykorzystanie systemu PaperLab do przetwarzania zużytego papieru sprawi, że biura całkowicie zmienią swoje myślenie o papierze.

Kliknij tutaj , aby zobaczyć prezentacje filmową.

[1] To pierwszy na świecie system do produkcji papieru na sucho

[2] Jako surowiec system wykorzystuje zwykły papier do drukarek w formacie A3 i A4.

[3] Niewielka ilość wody jest stosowana do utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności wewnątrz systemu.