iPhone 8 może mieć wygięty ekran. O ile Apple znajdzie odpowiedniego producenta

Robert Kędzierski
Apple, według nieoficjalnych przecieków, pracuje obecnie nad dziesięcioma prototypami przyszłorocznego iPhone'a. O tym czy będzie to urządzenie przełomowe może zdecydować... Samsung. Dlaczego?

Przyszłoroczny, jubileuszowy model iPhone'a, może być jednym z najbardziej przełomowych w historii firmy. Dlatego już dziś media próbują dowiedzieć się jakie będzie nowe urządzenia Apple.

Czytaj też: Czy telewizor z wygiętym ekranem ma sens?

Według Wall Street Journal całkiem możliwe, że iPhone 8 będzie miał zakrzywiony ekran OLED. Nie jest to jednak przesądzone. Dlaczego? Apple ma problemy ze znalezieniem odpowiedniego partnera. Największe doświadczenie w produkcji tego typu paneli ma Samsung. Apple woli jednak nie być zależnym od głównego rywala. Rozsyła zapytania do mniejszych firm - m.in. LG i Sharp. Ci producenci nie mogą nie mieć tak wysokiej wydajności i odpowiedniego doświadczenia. 

Zaskakujące innowacje

Według Forbes nie tylko ekran iPhone'a 8 ma być innowacyjny. Smartfon być może będzie umożliwiał wykonywanie zdjęć 3D. 

Należy jednak pamiętać o istotnej kwestii: Apple testuje bardzo dużo prototypowych urządzeń i trudno dziś przesądzić które rozwiązania ostatecznie znajdą się w modelu finalnym.  

Więcej o: