Słuchawek Apple AirPods nie da się naprawić. Sprawdzili to specjaliści z iFixit

Po wielu problemach Apple AirPods w końcu trafiły do sprzedaży. Szybko zainteresowali się nimi specjaliści z iFixit. Werdykt - bezprzewodowych słuchawek od Apple nie da się naprawić.

Apple AirPods to bezprzewodowe słuchawki zaprezentowane we wrześniu wraz z iPhone'ami 7. Produkt określany przez giganta z Cupertino przełomowym, miał jednak problem z wejściem na rynek. 

W sprzedaży miały się początkowo pojawić w październiku, tak się jednak nie stało, bo Apple miało problemy z dostarczeniem sprzętu. Chodziło m.in. o pojemność akumulatorów czy synchronizację dźwięku między dwiema słuchawkami. Apple twierdził, że potrzebuje więcej czasu, aby dobrze produkt dopracować.

Kilka dni temu słuchawki nareszcie pojawiły się na polskiej stronie Apple i zostały wycenione aż na 799 zł. Niestety na wysyłkę w Polsce w dalszym ciągu trochę poczekamy.

AirPodsAirPods fot. screen z apple.com

Za testy sprzętu wzięli się już specjaliści z iFixit. Rozebrano słuchawki na części i przyznano ocenę 0/10 punktów. Oznacza to, że AirPods są niemożliwe do naprawienia.

iFixit ocenił, że nie można dostać się do wnętrza słuchawek nie niszcząc przy tym ich obudowy. Na domiar złego jedynym elementem łączącym poszczególne części jest klej. 

Tak więc w przypadku zgubienia lub zepsucia się (o ile nie podlega to naprawie gwarancyjnej) jednej ze słuchawek możemy zapomnieć o naprawie. Sprzęt zapewne wyrzucimy do kosza. To bardzo istotne, ponieważ cena całego zestawu w Polsce wynosi 799 zł, a koszt dokupienia jednej słuchawki to 69 dolarów, czyli prawie 300 zł.

Dla porównania iPhone 7 w teście iFixit dostał ocenę 7/10 pkt, LG G5 - 8/10 pkt, Galaxy Note 7 - 4/10 pkt, a Galaxy S7 - 3/10 pkt.

Więcej o: