Uwaga na pliki APK z Super Mario Run. To malware, gra nie została jeszcze wydana

Super Mario Run na urządzenia z iOS jest dostępna już od jakiegoś czasu. Na wersję dla Androida wciąż czekamy. Tymczasem w sieci pojawiły się pliki APK, które zamiast gry zainstalują w smartfonie malware.

Super Mario Run, nowa gra od Nintendo już od dwóch tygodni robi furorę w sklepie z aplikacjami dla urządzeń z iOS. Na iPhone zdążyliśmy się jej już przyjrzeć, jednak dalej czekamy na wersję dla Androida.

Gra dla smartfonów i tabletów z systemem od Google pojawiła się już nawet w sklepie Google Play, choć w dalszym ciągu nie możemy jej pobrać.

Super Mario Run nie miało bowiem jeszcze swojej premiery w Google Play i jak na razie widnieje jedynie opcja wstępnego zarejestrowania. Rejestracja sprawi, że o możliwości pobrania gry zostaniemy automatycznie poinformowani, a to powinno stać się już za kilka dni.

Super Mario Run na AndroidaSuper Mario Run na Androida fot. screen

Uwaga na malware

Wielu fanów Super Mario nie mogąc doczekać się premiery gry na Androidzie szuka w sieci plików APK. Pozawalają one na instalację gry z poza sklepu Google Play, jednak nie są sprawdzane, tak jak ma to miejsce w przypadku programów umieszczonych w sklepie Google.

W sieci pojawia się z resztą coraz więcej plików APK z rzekomą wersją beta gry. Niestety, po przydzieleniu odpowiednich uprawnień, zamiast Super Mario Run instalowane jest złośliwe oprogramowanie służące np. do wykradania prywatnych danych.

Po za tym w sieci nie ma plików APK z nową produkcją Nintendo, dlatego poszukiwania gry z poza sklepu Play i tak okażą się bezskuteczne. Posiadaczom urządzeń z Androidem pozostaje więc czekać na premierę aplikacji i zainstalowanie jej z oficjalnego sklepu Google, gdy będzie już dostępna.

Nie znamy jeszcze ceny Super Mario Run na Androida, jednak aplikacja będzie prawdopodobnie dostępna do pobrania za darmo, podobnie jak ma to miejsce w przypadku iOS. Odblokowanie dostępu do wszystkich poziomów kosztuje tam jednak niemal 10 euro i w przypadku Androida może być dokładnie tak samo.

Więcej o: