Ruszyły aktualizacje do Androida 7.0 dla popularnych smartfonów

Posiadacze kilku modeli popularnych smartfonów mogą już zacząć polować na aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Kto dostanie go już teraz, a komu przyjdzie na niego jeszcze poczekać?

W ostatnich dniach kilku producentów niemal w jednym czasie ogłosiło dostępność aktualizacji systemowych do najnowszego Androida 7.0 Nougat. Wśród nich znaleźli się Samsung, Sony, HTC oraz Huawei. Już teraz posiadacze Samsunga Galaxy S7 oraz S7 Edge w Europie mogą polować na pliki z aktualizacją, których dystrybucja właśnie się rozpoczęła.

Co ciekawe, w pierwszej połowie tego roku na Nougata mogą również liczyć posiadacze Galaxy S6, Galaxy S6 edge, S6 edge Plus, Galaxy Note5, Galaxy Tab A z rysikiem S Pen, Galaxy Tab S2 LTE, Galaxy A3 oraz Galaxy A8.

O swoich użytkownikach w Europie nie zapomina też HTC oraz Huawei. Zarówno model One M9, jak i HTC 10 w ciągu najbliższych dwóch tygodni mają zostać zaktualizowane do Androida 7.0 Nougat. Powody do zadowolenia mogą mieć także posiadacze Huawei P9 i Honora 8, którzy już teraz mogą pobierać stosowne aktualizacje.

Czytaj też: Microsoft i Nokia przyłączają się do wyścigu na zginane urządzenia. Nie będziemy musieli wybierać pomiędzy smartfonem a tabletem?

Sony w pierwszej kolejności udostępniło Androida 7.0 dla tegorocznych flagowych modeli Xperia XZ oraz Xperia X Performance. Do tego grono dołącza teraz seria Z5 (Xperia Z5 i Xperia Z5 Premium). Lada chwila uzupełni ją aktualizacja dla mniejszej Xperii Z5 Compact.

Więcej o: