Kończy się wsparcie dla pierwszej wersji Windows 10. Microsoft je wydłuży

Wsparcie dla pierwszej wersji Windowsa 10 powinno się skończyć już w marcu. Microsoft postanowił jednak wydłużyć je o kilka miesięcy.

Mowa o pierwszej wersji Windowsa 10 (1507), która wydana została w lipcu 2015 roku. Po ponad półtora roku Microsoft powinien zakończyć wsparcie dla tej wersji systemu.

Tak się jednak nie stanie. Microsoft da użytkownikom jeszcze trochę czasu na zaktualizowanie systemu. Firma postanowiła, że pierwsza wersja Windowsa 10 będzie wspierana aż do maja. 

Do tego czasu gigant z Redmond w dalszym ciągu będzie udostępniać poprawki zabezpieczeń dla wersji 1507. Nie wiemy jednak, którego dnia maja Microsoft zamierza wydać ostatnią paczkę aktualizacji. Zostanie ona udostępniona prawdopodobnie wraz z tak zwanym Patch Tuesday.

Windows 10Windows 10 fot. screen YouTube / Microsoft

Od czasu wydania pierwszej wersji Windows 10 producent udostępnił już dwie duże aktualizacje dla systemu. Była to wydana w listopadzie paczka nazwana Threshold 2 i urodzinowa Anniversary Update. W marcu lub kwietniu tego roku ukaże się kolejna duża aktualizacja znana pod nazwą Creators Update.

Jeśli dalej używacie pierwszej wersji o numerze 1507 radzimy zaktualizować system do wersji 1511 (Threshold 2), a najlepiej najnowszej 1607 (Anniversary Update). Aby sprawdzić numer wersji Windowsa 10 wystarczy wejść w ustawienia, wybrać zakładkę "System", a następnie "Informacje".

Więcej o: