Serwis społecznościowy dla dzieci od LEGO startuje w Polsce

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami duński producent najsłynniejszych klocków na świecie uruchamia serwis społecznościowy LEGO Life również w naszym kraju. Start usługi w Polsce zaplanowano na wtorek 28 lutego.

LEGO Life dostępne dotychczas w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Danii, Austrii oraz Szwajcarii pozwala najmłodszym dzielić się swoimi projektami konstrukcji z klocków LEGO, a także oceniać propozycje innych użytkowników i śledzić nowości swoich ulubionych serii produktów.

Na komentarze składają się wyłącznie emotikony z postaciami ze świata duńskich klocków, a także system gotowych odpowiedzi. Podobnie jak w innych serwisach społecznościowych znajdziemy tu grupy zainteresowań, w tym wypadku poświęcone bohaterom, pojazdom, zwierzętom czy specyficznym zestawom klocków.

embed

Idea społecznościówki LEGO przypomina nieco Instagram, ale w wersji dla najmłodszych użytkowników (do lat 13). Rodzice mogą być zatem pewni, że ich dzieci zobaczą tam jedynie bezpieczne treści. Serwis nie pozwala na publikowanie jakichkolwiek informacji osobistych (w tym zdjęć dzieci), a także danych o swojej lokalizacji. Wszystkie zamieszczane treści oraz komentarze przechodzą proces weryfikacji moderatorów z zespołu LEGO.

Czytaj też: Takiego motocykla świat jeszcze nie widział. Inspiracją słynne zabawki

Od wtorku 28 lutego znajdziemy darmową aplikację LEGO Life dla smartfonów z Androidem oraz iOS w sklepach Google Play i App Store. Już teraz można zajrzeć na polską stronę internetową Lego Life.

Więcej o: