MWC 2017: Ten magiczny projektor Sony zmieni dowolną powierzchnię w dotykowy ekran

Daniel Maikowski, Barcelona
Xperia Touch to bez wątpienia jedno z najciekawszych urządzeń, jakie miałem okazję zobaczyć na targach MWC w Barcelonie. Ten niewielki projektor zmieni twoje biurko w dotykowy ekran. Jak to możliwe?

Prototyp projektora Xperia Touch miałem okazję zobaczyć podczas ubiegłorocznych targów IFA w Berlinie i już wtedy zrobił on na mnie spore wrażenie. W Barcelonie Sony pokazało niemal finalną wersję urządzenia, która działa zdecydowanie lepiej.

Xperia TouchXperia Touch fot. Daniel Maikowski

Xperia Touch to, projektor, który generuje 23-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 1366x768 na każdej płaskiej powierzchni –  ścianie, biurku czy podłodze. Jest to możliwe dzięki technologii SXRD oraz wbudowanym w urządzenie czujnikom ruchu.

Jak projektor Sony sprawdza się w praktyce? Zabawa jest przednia. Na urządzeniu bez problemu uruchomiłem grę „Angry Birds”, aplikację do rysowania oraz wirtualne pianino. Czujniki czasami zawodzą, ale generalnie wygląda to nieźle. Co ważne, urządzenie ma współpracować z większością aplikacji, które są dostępne w sklepie Google Play.

Xperia TouchXperia Touch fot. Daniel Maikowski

Xperia Touch z powodzeniem może pełnić również funkcję tradycyjnego projektora z ekranem o przekątnej do 80 cali (ale już nie dotykowym). Jedną z innych ciekawych funkcji urządzenia jest możliwość strumieniowania obrazu z konsoli PlayStation 4.

Projektor pracuje pod kontrolą systemu Android 7.0. Został wyposażony w 3 GB RAM, 32 GB pamięci użytkownika, aparat 13 MP oraz port USB-C i HDMI. Sony zapowiada, że Xperia Touch pojawi się w sprzedaży w tym roku. Bazowa cena to 1499 euro

Więcej o targach MWC 2017 w Barcelonie przeczytasz w tym miejscu.

Więcej o: