Microsoft wprowadza do Windowsa nową funkcję, która cię rozdrażni. Polacy mają na to alergię

Robert Kędzierski
Aktualizacja Creators Update, która ma trafić do użytkowników Windows jeszcze w tym roku, będzie wprowadzała wiele nowości. Jedna z nich bardziej wrażliwych użytkowników mocno zdenerwuje.  

Windows 10 w nowej wersji będzie wyświetlał reklamy. Tak wynika ze zrzutu ekranowego, który umieścił jeden z testerów aktualizacji Creators Update, która trafi do użytkowników jeszcze w tym roku. 

Reklamy produktów Microsoft – w tym wypadku płatnej wersji chmury OneDrive, pojawią się w najgorszym możliwym miejscu. W Explorerze Windows. Za każdym razem, kiedy użytkownik będzie szukał czegoś na dysku Microsoft przypomni mu, że może mieć 1 TB miejsca na dane za jedyne 6,99 dol. czyli ok 30 zł miesięcznie.  

Reklamy w Windows 10Reklamy w Windows 10 Fot. Microsoft/za Guardian

Irytujące sugestie 

Microsoft już dziś podsuwa swoim użytkownikom aplikacje do zainstalowania - ich ikony pojawiają się w Menu Start. Wcześniejsze doniesienia mówiły o tym, że w nowej wersji Windows 10 komercyjne komunikaty mają też wyświetlać się z centrum informacji – z prawej strony ekranu, w powiadomieniach.  

Windows 10 może wyświetlać reklamyWindows 10 może wyświetlać reklamy Fot. za Gizbot.com

Polacy mają alergię na reklamę?

Microsoft być może powinien przemyśleć swoją strategię promocyjną. Polacy mają bowiem alergię na niechcianą reklamę. Z raportu opublikowanego w połowie zeszłego roku wynika, że polscy internauci ochoczo blokują reklamy. W przedziale między 18 a 24 rokiem życia to aż 60% użytkowników. W przedziale od 25 do 34 roku życia wynik nieco się obniża (53%). W sumie w grupie osób poniżej 35 roku życia mamy rekordowe 56% użycia Adblocka. Firma badawcza PageFair opublikowała inne badania, z których wynika, że zwiększa się liczba internautów blokujących wyświetlanie reklam. Według ekspertów, zarówno użytkownicy jak i media muszą zmienić swoje zachowanie.

Decyzja Microsoftu wydaje się dziwna. Firma sama przyznała, że "lekko przegięła" nachalnie zachęcając użytkowników Windows do przesiadki na "dziesiątkę". Wygląda na to, że reklam w Windows będzie więcej. 

Jak zmieniał się Windows od wersji 1 do 8? Ależ ewolucja

Więcej o: