Windows 10 może wyświetlać reklamy. Wiemy jak będą wyglądać

Robert Kędzierski
Całkiem możliwe, że użytkownicy Windows 10 będą musieli pogodzić się z bardzo irytującą funkcją.

Aktualizacja Creators Update, którą użytkownicy Windows 10 mają otrzymać jeszcze w tym roku, niesie wiele zmian. Jak już pisaliśmy większość z nich dotyczy ułatwień związanych z korzystaniem z rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.

Pierwsi testerzy, którzy otrzymali dostęp do wciąż nieoficjalnej wersji systemu, informują o innej zmianie. Microsoft może wprowadzić do Windows 10 pewną formę reklam. Ekran nie będzie nimi przesłaniany, nie zobaczymy reklam suplementów diety ani proszków do prania. Możemy jednak zobaczyć... wyskakujące okienko powiadomień. Równie irytujące jak to, którzy przypominało o potrzebie aktualizacji Windows 7 i 8 do "dziesiątki"

Windows 10 może wyświetlać reklamyWindows 10 może wyświetlać reklamy Fot. za Gizbot.com

W tym wypadku Microsoft, jak zwraca uwagę Engadget, reklamuje własny produkt, ale dla użytkowników nie będzie to miało zapewne znaczenia. Liczy się to, że okienko trzeba będzie zamknąć.

Microsoft poleca

To nie jedyna zmiana. Według  jednego z testerów w nowej wersji Windows 10 pojawią się też reklamy aplikacji. Te, które Microsoft poleca pojawią się z napisem "zainstaluj" wśród już zainstalowanych. 

Pomysł Microsoft wydaje się nieco dziwny. Firma sama przyznała, że w kwestii nachalnego reklamowania przesiadki na Windows 10 "trochę przegięła". Miejmy nadzieję, że irytujące komunikaty systemu będzie można łatwo wyłączyć. 

Więcej o: