Technologia w rękawie. Levi's i Google pokazują inteligentną kurtkę jeansową

Commuter to długo oczekiwana inteligenta kurtka opracowana przez odzieżowego giganta i należącą do Google grupę ATAP (Advanced Technology And Projects). Dzięki niej podczas jazdy na rowerze smartfon możemy spokojnie zostawić w kieszeni.

Pokazana przy okazji konferencji SXSW inteligentna kurtka, wzbudziła żywe zainteresowanie zwiedzających i tak naprawdę trudno się temu dziwić. Wykorzystuje innowacyjny system przewodzących włókien, które można zaszyć w dowolnej tkaninie i przez dotyk oraz przesuwanie palcami sterować podłączoną do niego elektroniką.

W wypadku kurtki Commuter Tracker w lewym mankiecie zaszyto dodatkowy moduł Bluetooth, który bezprzewodowo komunikuje się ze smartfonem. Rękaw obsługuje różne rodzaje interakcji. Możemy go dotykać i przesuwać po nim palcem, jak po tradycyjnym touchpadzie w laptopie lub ekranie dotykowym.

 

Na obecnym etapie rozwiązanie pomaga korzystać z nawigacji, sterować odtwarzaniem muzyki ze Spotify i odbierać połączenia telefoniczne. Docelowo zostanie zapewne wzbogacone o kolejne funkcje. Producent udostępnia aplikację do konfigurowania gestów i odpowiadających im zachowań. Bateria zamontowana w kurtce wystarcza na dwa dni działania.

Czytaj też: Microsoft powiela świetny pomysł Google. Sprawdzisz aplikację bez jej pobierania

Jak przystało na nowoczesną technologię, inteligentna kurtka od Levi’sa i Google swoje kosztuje. Wyceniono ją na 350 dolarów. Oferowana będzie zarówno w wariancie męskim, jak i damskim.

Więcej o: