Nadal korzystasz ze smartfona z tym systemem? Stracisz dostęp do Facebook Messengera

Gwóźdź do trumny smartfonów z Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1. Z końcem marca ich użytkownicy stracą dostęp do komunikatora Facebook Messenger. To kolejna po Skypie aplikacja, która wymaga przesiadki na telefon z Windows 10.

W ostatnim czasie posiadacze telefonów z Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1 otrzymują wiadomości od Facebooka informujące o rychłym zakończeniu wsparcia aplikacji komunikatora Messenger dla obu wersji systemu. Funkcja wysyłania i odbierania wiadomości zostanie wyłączona już z końcem marca. Potwierdza to także wpis na oficjalnym blog Messengera.

Przy okazji do lamusa odchodzi również aplikacja Facebooka dla starszych wersji Windows Phone oraz desktopowa wersja Facebooka dla Windows 8 i Windows 8.1. Niestety sporo telefonów z Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1 (szczególnie tych o gorszej specyfikacji technicznej) nie podlega aktualizacji do Windows 10. Co w takiej sytuacji mają zrobić użytkownicy?

Posiadacze starszych telefonów z Androidem 2.3 (Gingerbread) mogą dla przykładu wykorzystać aplikacje Facebook Lite oraz Messenger Lite. Oczywiście nadal można używać Facebooka i Messengera przez przeglądarkę internetową, ale nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. 

Czytaj też: Microsoft powiela świetny pomysł Google. Sprawdzisz aplikację bez jej pobierania

Wydaje się, że najrozsądniejszym wyjściem będzie jednak przesiadka na inną platformę systemową (Android lub iOS) lub kupno telefonu z mobilnym Windows 10. Udział Windows Phone w rynku i tak jest obecnie marginalny (według danych NetMarketShare z lutego 2017 na poziomie 1,4 proc.) i nie należy się spodziewać, że ta sytuacja w najbliższej przyszłości ulegnie drastycznej zmianie.

Więcej o: