Messenger na komputery nareszcie dostaje odświeżony wygląd. Facebook bierze się za design produktów

Aplikacja Messenger na komputery była archaiczna i niezbyt wygodna w użytkowaniu, w przeciwieństwie do jej przeglądarkowej wersji. Facebook rozpoczął beta testy odświeżonego klienta Messengera, upodabniając go do wersji webowej.
Zobacz wideo

Messenger to najpopularniejszy komunikator na świecie. Jego aplikacja na Androida regularnie dostaje aktualizację, a co jakiś czas Facebook postanawia odświeżyć jej wygląd. Podobnie sprawa wygląda z przeglądarkową wersją programu, dostępną pod adresem www.messenger.com, która jest wygodna w obsłudze. Niestety, nie można powiedzieć tego samego o programie Messengera na komputery, który został daleko w tyle w porównaniu do swoich innych wersji. Nie każdy zawsze chce mieć włączoną przeglądarkę i z jej pomocą korzystać z komunikatora Facebooka, czasem wygodniej jest mieć oddzielnie działający program, który można wywołać z paska startowego, zamiast używać przeglądarki.

Niestety, Facebook potraktował aplikację swojego komunikatora na komputery po macoszemu. Jest brzydka i archaiczna (te emotikony rodem z Gadu-Gadu...) oraz okrojona z ważnych funkcji. Na szczęście to może się zaraz zmienić, ponieważ jak donosi włoski portal Aggiornamentilumia, Facebook rozpoczął beta testy nowego aplikacji Messengera.

 

Ma dostać wszystko to, czego jej brakowało. Odświeżony zostanie wygląd, pojawi się ciemny i szary motyw, a pliki będzie można dodawać do rozmowy przez proste i skuteczne przeciągnięcie ich do okienka konwersacji. Ponadto nareszcie będzie można włączyć tryb pełnoekranowy, ukryć rozmowę i usunąć niechcianą wiadomość. Pojawi się też nowa ikona Messengera, a emotikony zaczną przystawać do współczesnego ich designu. Aplikację na Windows 10 będzie można pobrać ze strony Facebooka oraz Microsoftu.

embed

Messenger to jeden z punktów w planie odświeżania wyglądu swoich produktów, jakie zaplanował Facebook

Ostatnio Facebook zmienił swoje logo, tak by rozdzielić przedsiębiorstwo i należące do niego aplikacje. Ponadto firma od dłuższego czasu zapowiada odświeżenie designu strony głównej na komputerach, a niedawno rozpoczęła testowanie kompletnie nowego wyglądu aplikacji Facebook na smartfonach.

Więcej o: