Aktualizacja Windows 10 Creators Update od 11 kwietnia. Niecierpliwi mogą ją zainstalować już teraz

Na kolejną wielką aktualizację dla systemu Windows 10 musimy poczekać jeszcze kilka dni. Niecierpliwi mogą jednak zainstalować Creators Update już dziś. Pokazujemy jak to zrobić.

Creators Update dla systemu Windows 10 to wielka aktualizacja przynosząca cała listę istotnych nowości. Czekaliśmy na nią przez kilka ostatnich miesięcy i już od tygodnia wiemy oficjalnie, że zostanie ona udostępniona w usłudze Windows Update 11 kwietnia.

Microsoft będzie dostarczał ją stopniowo, co oznacza, że jedynie część z nas będzie mogła zaktualizować swoje urządzenia w przyszły wtorek. Pozostałym użytkownikom systemu aktualizacja będzie udostępniana w kolejnych dniach, a niektórzy mogą poczekać nawet kilka tygodni, zanim zainstalują Creators Update.

Jak zainstalować Creators Update już dziś?

Finalna wersja aktualizacji jest już gotowa i od jakiegoś czasu mogą ją pobrać testerzy programu Windows Insider. Dla tych, którzy nie mają czasu lub umiejętności na instalację testowych wersji systemu, Microsoft przygotował bardzo łatwe narzędzie.

Zgodnie z obietnicą gigant z Redmond udostępnił Creators Update przez swojego Asystenta aktualizacji już 5 kwietnia. Aplikację, która pozwoli nam samodzielnie zainstalować aktualizację, można pobrać w TYM miejscu.

Aktualizacja Creators UpdateAktualizacja Creators Update fot. Bartłomiej Pawlak

Korzystanie z Asystenta aktualizacji jest proste. Wystarczy kierować się poleceniami programu, a Creators Update powinna samodzielnie pobrać się i zainstalować na komputerze. W ten sam sposób udostępniono także uaktualnienie Anniversary Update.

Po zainstalowaniu nowej aktualizacji możemy również w prosty sposób usunąć pliki poprzedniej wersji systemu Windows 10 - z poziomu menu ustawień.

Usuwanie plików poprzedniej wersji systemu Windows 10Usuwanie plików poprzedniej wersji systemu Windows 10 fot. Bartłomiej Pawlak

Więcej o: