Surface Pro 5 bez znaczących ulepszeń. Ale Microsoft może mieć asa w rękawie

Robert Kędzierski
O kolejnym modelu hybrydy z serii Surface Pro wiemy coraz więcej. Na technologiczną rewolucję się nie zapowiada, ale to nie oznacza, że Microsoft nas nie zaskoczy.

Do sieci wyciekły właśnie kolejne informacje dotyczące Surface Pro 5. Najnowsza hybryda będzie najprawdopodobniej działać w oparciu o procesory Kaby Lake, co nie jest wielkim przełomem. Microsoft nie zamierza też, najprawdopodobniej, zastępować łącza  Surface Connect bardziej uniwersalnym USB-C. 

Jeśli te informacje się potwierdzą będzie to oznaczać, że Surface Pro 5 jest ulepszony niemal w kosmetyczny sposób. Microsoft przyzwyczaił nas jednak do tego, że skutecznie pilnuje swoich tajemnic. Dlatego możemy spodziewać się, że podczas zbliżającej się konferencji gigant z Redmond wyjmie asa z rękawa. Czy będzie nim Surface Phone, nowa linia Surface Pro? Trudno to ocenić. Digital Trends powołując się na wewnętrzne źródła twierdzi, że nie powinniśmy się spodziewać Surface Book 2. 

Wiele wskazuje na to, że hybrydy dochodzą do kresu możliwości rozwoju - znacznie szybciej niż w przypadku tabletów.  Dzisiejsza generacja sprzętu jest naprawdę dopracowana. 

Czytaj też: Google przeprowadził badania rynku za pieniądze klientów? Niska sprzedaż smartfonów Pixel nie musi być więc problemem. 

Microsoft ma do spełnienia jeszcze jedną obietnicę - jest nią jeden Windows. Czekamy zatem na Surface Phone z pełną wersją Windows 10 - smartfon, który może być komputerem. Chociaż po ostatniej premierze Samsunga wielu może zadać pytanie, czy "normalny Windows" w smartfonie ma jakikolwiek sens. 

iPad Pro vs Surface Pro 4

Więcej o: