Świetna funkcja w aplikacji od Google. Naprawi nawet bardzo słaby film

Nie każdy film nagrany telefonem jest idealny, ale prawie każdy może być. Do aplikacji Zdjęcia Google dodano właśnie funkcję, która stabilizuje filmy i radzi sobie z tym świetnie.

W smartfonach z optyczną stabilizacją wideo raczej nie ma problemów z nagrywaniem dobrej jakości filmów. Nie każdy dysponuje jednak nowym sprzętem z wyższej półki i może z tej funkcji skorzystać.

Najczęściej nawet stabilnie trzymany telefon nagra nieco trzęsący się obraz. To nie wygląda dobrze, dlatego Google postanowił pomóc nam poprawić niestabilne filmy i wyszło mu to świetnie.

Funkcja cyfrowo stabilizująca nagrany już film pojawiła się w aplikacji Zdjęcia Google, w której możemy przeglądać pliki zapisane w pamięci urządzenia lub w chmurze.

W celu poprawienia filmu wystarczy wybrać film i kliknąć na ikonkę ołówka na dole ekranu. Tutaj pojawiła się opcja stabilizuj. Po kliknięciu wystarczy zapisać wideo. w Przypadku plików zapisanych w pamięci wewnętrznej funkcja działa bez potrzeby połączenia z internetem.

Stabilizowanie filmów w Google PhotosStabilizowanie filmów w Google Photos fot. screen z Google Photos

Wydawałoby się, że cyfrowa stabilizacja jedynie popsuje film, jednak wcale tak nie jest. Ku mojemu zaskoczeniu radzi sobie całkiem nieźle i potrafi uratować większość "drżących" filmów. Poniżej możecie zobaczyć przykładowy wycinek filmu nagrany tuż po premierze Galaxy S8 w Londynie.

Oryginalny film bez stabilizacji:

embed

Film poprawiony w Zdjęciach Google:

embed

Funkcja dodana właśnie przez giganta z Mountain View może być jednym z argumentów do zainstalowania Zdjęć Google w telefonach bez stabilizacji wideo.

Nowość znajdziecie na razie w aplikacji na Androida w wersji 2.13. Producent rozpoczął dopiero proces aktualizacji i w niektórych przypadkach na uaktualnienie będzie trzeba poczekać kilka dni.

Więcej o: