Data premiery najpotężniejszej konsoli oficjalnie potwierdzona. Są też zdjęcia wersji deweloperskiej

11 czerwca - to oficjalnie potwierdzona data premiery najpotężniejszej konsoli w historii. Wiemy już całkiem sporo na temat Xboxa Project Scorpio.

Nowa konsola do gier od Microsoftu miała zadebiutować jeszcze w 2016 roku. Tak się jednak nie stało. Producent postanowił jednak popracować jeszcze nad produktem, a teraz oficjalnie potwierdził datę premiery konsoli.

Project Scorpio zadebiutuje 11 czerwca 2017 podczas targów E3 o godzinie 23.00 naszego czasu. Właśnie wtedy poznamy wszystkie informacje na jego temat i wygląd wersji sklepowej.

Do tej pory udało się jednak zdobyć wiele informacji na temat nowej konsoli. Sam Microsoft oficjalnie mówi o wydajności 6 teraflopów (dla porównania, PlayStation 4 Pro oferuje moc 4,2 teraflopów).

Wiemy też sercem Scorpio będzie 8-rdzeniowy procesor z taktowaniem 2,3 GHz. Układ graficzny będzie składał się z 40 jednostek obliczeniowych o częstotliwości 1172 MHz. Do dyspozycji będzie także 12 GB pamięci RAM (4 GB zarezerwowane dla systemu) GDDR5 oraz dysk twardy 2,5-cala o pojemności 1 TB.

To ma pozwolić na płynne działanie wszystkich gier z Xboxa One w natywnej rozdzielczości 4K, nawet w 60 klatkach na sekundę.

Ostatnio poznaliśmy także wygląd deweloperskiej wersji najwydajniejszej konsoli w historii. Z prototypami sprzętu miała okazję zapoznać się redakcja serwisu Gamasutra.

Konsola nie grzeszy wyglądem, jednak wersja sklepowa powinna się nieco różnić od tej deweloperskiej. Po drugie, główną siłą Scorpio jest ogromna moc obliczeniowa.

11 czerwca, podczas prezentacji najprawdopodobniej poznamy ostateczny wygląd, cenę i datę rozpoczęcia sprzedaży.

Więcej o: