Nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś auto? Zapytaj Map Google. Nowość dla iOS i Androida

Już teraz posiadacze smartfonów z Androidem oraz iOS mogą się cieszyć z nowej funkcji oznaczania miejsca na Mapach Google, w którym zostawili swój pojazd. Aktualizacja jest również dostępna w Polsce.

Aby skorzystać z nowej funkcji Map Google na Androidzie, wystarczy w widoku mapy zaznaczyć niebieski punkt i z menu wybrać pozycję “Zapisz jako miejsce parkowania”. Natychmiast pojawi się czerwona pinezka z napisem “Tu jest twój samochód”. Analogicznie postępujemy z aplikacją dla systemu iOS.

Do etykiety możemy dodać szereg niezbędnych informacji, przykładowo numer miejsca postojowego i piętro w przypadku większych parkingów, czas opłaconego parkowania (wraz z ustawieniem przypomnienia na 15 minut przed jego końcem), a nawet załadować zdjęcie samego miejsca. Lokalizację naszego auta da się również udostępnić innym użytkownikom.

Oznaczanie miejsca zaparkowania auta w Mapach GoogleOznaczanie miejsca zaparkowania auta w Mapach Google fot. zrzuty ekranowe

 Z ciekawych dodatków do najnowszej aktualizacji Map Google dla wersji iOS, warto wspomnieć o sytuacji połączenia smartfonu z samochodem (przez USB lub Bluetooth). W takim wypadku aplikacja automatycznie zaznacza miejsce parkowania po rozłączeniu i wysiadaniu z auta.

Czytaj też: Odkrywanie świata stało się jeszcze prostsze. Nowe Google Earth już dostępne, choć nie dla wszystkich

Aby skorzystać z oznaczania miejsca zaparkowania samochodu należy zaktualizować Mapy Google do wersji 9.51.1.

Zobacz wideo | Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o: