Błędy na mapie? Najnowsza aktualizacja Map Google pozwoli to naprawić

Z końcem marca Google postanowiło uśmiercić narzędzie Map Maker. Na szczęście najnowsza aktualizacja Map Google dla iOS i Androida zawiera funkcję edytowania zawartości na wypadek zauważonych błędów.

Według samego Google możliwość dodawania dróg i edytowania istniejących była jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji znanych z Map Makera. Za sprawą aktualizacji dostępnej już dla smartfonów z Androidem oraz iOS każdy użytkownik może zgłosić propozycję zmian i zauważone błędy.

Z menu bocznego wystarczy jedynie wybrać polecenie Prześlij opinię, a następnie Edytuj mapę.

Edytowanie Map Google na AndroidzieEdytowanie Map Google na Androidzie fot. zrzuty ekranowe

Potem wybieramy segment drogi na mapie (można wybrać kilka) i po naciśnięciu przycisku Dalej wybieramy rodzaj zgłoszenia problemu (nieprawidłowo narysowana, błędna droga jednokierunkowa / dwukierunkowa, zamknięta, prywatna). Przy okazji możemy również dodać komentarz. O wprowadzonych zmianach zostaniemy powiadomieni mailowo.

Czytaj też: Nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś auto? Zapytaj Map Google. Nowość dla iOS i Androida

To już kolejna w ostatnich dniach miła nowość w Mapach Google dla iOS oraz Androida. Warto przypomnieć niedawną aktualizację w postaci zapamiętywania miejsca zaparkowania pojazdu oraz udostępnianie swojego położenia wraz z określaniem czasu potrzebnego na dodarcie do punktu docelowego.

Zobacz wideo | Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o: