Dowiedzieliśmy się jak szybka będzie elektryczna Tesla Model 3. Dorówna Ferrari i Porsche

Robert Kędzierski
Do sieci przedostały się nowe informacje na temat najnowszego elektrycznego samochodu produkowanego przez firmę Elona Muska. Tesla Model 3 od zera do (niemal) setki przyspieszy równie szybko co jego słynni, napędzani benzyną konkurenci.

Na stronach Insideevs.com pojawiły się nowe doniesienia dotyczące elektrycznego samochodu Tesla Model 3. Pojazd, który jest niezwykle istotny dla dalszej ekspansji spółki Elona Muska ma przyspieszać od 0 do 96,6 km/h (60 mph) w 5,6 sekundy. Elektryczny pojazd będzie więc mógł równać się pod tym względem z Porsche 911 Carrera (1984) czy Ferrari 410 (1955), Lamborghini Countach.

Czytaj też: Na giełdzie Tesla jest warta więcej niż Ford. Szaleństwo?

Z danych opublikowanych przez Teslę wynika też, że "trójka" będzie mieć 345 km zasięgu na jednym ładowaniu. Wiadomo też, że samochód będzie dostępny w mniej niż stu wariantach. 

Warto przypomnieć, że Model S, bardziej prestiżowy model, osiąga tę samą prędkość w 2,3 sekundy dorównując najszybszym samochodom świata. 

Żadne auto produkcyjne, które do tej pory przeszło restrykcyjne testy Motor Trend nie było w stanie przekroczyć bariery 2,3 sekundy od 0 do 60 mil/h. Przyspieszenia Tesli S nie pobili nawet tacy potentaci jak Ferrari, Porsche czy McLaren.

Tesla 3 będzie kosztowała 35 tys. dol. (130 tys. zł), czyli dwukrotnie mniej niż Model S. Firma w 2016 r. otrzymała 600 tys. przedpremierowych zamówień.

Od ogłoszenia ostatnich, niezbyt dobrych wyników kwartalnych, wartość Tesli wzrosła. Akcje wyceniane są obecnie na 315 dolarów, na początku maja ich cena oscylowała wokół 300 dolarów. 

Więcej o: