Stworzył Androida, porzucił Google. Teraz prezentuje swój własny smartfon. Pokona byłego pracodawcę?

Robert Kędzierski
Andy Rubin jest jedną z najważniejszych postaci w historii komputerów, ponieważ to on wymyślił Androida. Kilka lat po ostatecznym rozstaniu się z Google chce zawojować rynek smartfonów. Właśnie potwierdził datę premiery swojego pierwszego urządzenia.

30 maja Andry Rubin, twórca Androida i długoletni pracownik Google, zaprezentuje nowy, autorski smartfon.

Jak do tej pory o urządzeniu wiadomo niewiele. Nawet szczątkowe informacje są jednak zachęcające. Po pierwsze smartfon Rubina ma mieć niemal bezramkowy ekran. Pod tym względem przypominać ma Xiaomi Mi Mix. Z przecieków wiadomo też, że urządzenie ma mieć metalowe ramki i tył wykonany z ceramiki. Głównym wyróżnikiem smartfonu ma być jednak jego przystosowanie do rzeczywistości rozszerzonej - urządzenie będzie wyposażone w kamerę 360 stopni. Jest to o tyle prawdopodobne, że informację udało się zdobyć... rozjaśniając oficjalne zdjęcie opublikowane przez zespół Rubina.

Czytaj też: Świat mógł NIGDY nie poznać Androida. Wykupienie przez Google niemal nie skończyło się katastrofą.

Nieoficjalnie znamy też cenę sprzętu - ma wynosić 649 dolarów. 

Andy Rubin jest najważniejszych z twórców Androida. Najpopularniejszy dziś system operacyjny został przejęty przez Google niemal w ostatniej chwili. Nawet udział giganta w projekcie nie pozwolił jednak uniknąć poważnych problemów z wdrożeniem systemu - wszystko przez wprowadzenie na rynek iPhone'a.

Rubin został początkowo przesunięty z działu Androida do projektu zajmującego się robotami, by ostatecznie opuścić Google. Czy zaprezentowany przez niego smartfon będzie mógł konkurować z Pexelami? Przekonamy się w przyszłym tygodniu.

Więcej o: