Oto tajemnicze urządzenie, nad którym pracuje Microsoft. Szkice patentowe zdradzają jak może wyglądać

Nie ulega wątpliwości, że koncern z Redmond pracuje nad koncepcją składanego urządzenia mobilnego. Mogą o tym świadczyć szkice zgłoszone w ramach wniosku patentowego, do którego dotarł serwis MSPoweruser.

Z poniższych szkiców wynika, że urządzenie wyposażone w magnetyczny zawias miałoby oferować pracę w trzech trybach: 0 (zamknięte), 180 (rozłożone) i 360 stopni (w pełni otwarte). Co ciekawe, w środkowym położeniu szkic wskazuje na możliwość pracy na jednym połączonym ekranie. W pozostałych trybach sprzęt dzieli przestrzeń roboczą na dwie niezależne od siebie powierzchnie.

Tajemnicze urządzenie MicrosoftuTajemnicze urządzenie Microsoftu fot. uspto.gov

Po raz pierwszy możemy również orientacyjnie określić rozmiary tajemniczego urządzenia, któremu bliżej jednak do smartfonu, niż tabletu. We wniosku patentowym figuruje Kabir Siddiqui, projektant odpowiedzialny za podstawkę Kickstand w Microsoft Surface.

Tajemnicze urządzenie MicrosoftuTajemnicze urządzenie Microsoftu fot. uspto.gov

Oczywiście przy tej okazji pojawia się szereg spekulacji dotyczących platformy systemowej, na której miałoby być oparte nowe urządzenie. Czyżby Windows 10 oparte na architekturze ARM?

 

Wygląda na to, że musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na dalszy rozwój sytuacji. Mamy nadzieję, że projekt nie pozostanie wyłącznie fantazją konstruktorów i ostatecznie opuści laboratoria Microsoftu. Póki co, warto przypomnieć sobie futurystyczny koncept składanego urządzenia, o jakim firma myślała już w 2009 roku (wideo wyżej). Czy zmierzamy do czegoś podobnego? Oby!

Czytaj też: A jednak! Nowy Surface Pro oficjalnie zaprezentowany. Jeszcze lżejszy i jeszcze mocniejszy