Oto tajemnicze urządzenie, nad którym pracuje Microsoft. Szkice patentowe zdradzają jak może wyglądać

Nie ulega wątpliwości, że koncern z Redmond pracuje nad koncepcją składanego urządzenia mobilnego. Mogą o tym świadczyć szkice zgłoszone w ramach wniosku patentowego, do którego dotarł serwis MSPoweruser.

Z poniższych szkiców wynika, że urządzenie wyposażone w magnetyczny zawias miałoby oferować pracę w trzech trybach: 0 (zamknięte), 180 (rozłożone) i 360 stopni (w pełni otwarte). Co ciekawe, w środkowym położeniu szkic wskazuje na możliwość pracy na jednym połączonym ekranie. W pozostałych trybach sprzęt dzieli przestrzeń roboczą na dwie niezależne od siebie powierzchnie.

Tajemnicze urządzenie MicrosoftuTajemnicze urządzenie Microsoftu fot. uspto.gov

Po raz pierwszy możemy również orientacyjnie określić rozmiary tajemniczego urządzenia, któremu bliżej jednak do smartfonu, niż tabletu. We wniosku patentowym figuruje Kabir Siddiqui, projektant odpowiedzialny za podstawkę Kickstand w Microsoft Surface.

Tajemnicze urządzenie MicrosoftuTajemnicze urządzenie Microsoftu fot. uspto.gov

Oczywiście przy tej okazji pojawia się szereg spekulacji dotyczących platformy systemowej, na której miałoby być oparte nowe urządzenie. Czyżby Windows 10 oparte na architekturze ARM?

 

Wygląda na to, że musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na dalszy rozwój sytuacji. Mamy nadzieję, że projekt nie pozostanie wyłącznie fantazją konstruktorów i ostatecznie opuści laboratoria Microsoftu. Póki co, warto przypomnieć sobie futurystyczny koncept składanego urządzenia, o jakim firma myślała już w 2009 roku (wideo wyżej). Czy zmierzamy do czegoś podobnego? Oby!

Czytaj też: A jednak! Nowy Surface Pro oficjalnie zaprezentowany. Jeszcze lżejszy i jeszcze mocniejszy

Więcej o:
Komentarze (15)
Oto tajemnicze urządzenie, nad którym pracuje Microsoft. Szkice patentowe zdradzają jak może wyglądać
Zaloguj się
 • 4v

  Oceniono 20 razy 2

  każdy jak widzę chce wymyślić następcę netbooka i tabletu, wywołać modę i natrzepać trochę kasy. To jest tak, jak z wakacyjnym seksem: wiadomo, że nic z tego nie wyjdzie, ale będzie przyjemnie. Ku..., czy wy wszystkie koncerny debilne możecie przestać już wymyślać nikomu niepotrzebne, niszowe urządzenia, tylko dla tych ~100 milionów dolarów zysku? Bo to jest kosztem ludzi, robicie z nich barany, które z ochotą kupują jakiś niepotrzebny gadżet, by się nim szybko znudzić, w międzyczasie redaktorki napędzają tzw "hype" na kolejny jakiś szajs, a wszystko przypomina handlarzy, łażących co roku z nowym badziewiem na promenadach nadmorskich kurortów. Co w tym roku będzie modne? zapewne Fidget Spinner. kupujta, Janusze, kupujta swoim dzieciakom!

 • adin_null_adin

  Oceniono 3 razy 1

  Dwie sprężyny wiosny nie czynią,
  Lepszy byłby zaginany ekran z obu stron lub zwijany do rolki.

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 2 razy 0

  A ja mam takie czysto laickie pytanko:
  Gdyby to urządzenie ustawić w opcji 360 stopni i dodać do ekranów, z każdej strony, po wbudowanej kamerce przekazującej przeciwległemu ekranowi obraz, to... urządzonko to stałoby się prawie niewidzialne?
  :;-)
  Dobrze kombinuję?
  (Tylko szczerze, tak bez hejtu. ;-)

 • brzucho-prezesa

  Oceniono 10 razy -2

  A to nie jest 0, 90 i 180 stopni? Bo 360 oznaczałoby ekran z przodu i z tyłu, co byłoby nieco bezsensowne, bo jak obsługiwać urządzenie korzystając z niewidzocznego ekranu?

 • 162tony

  Oceniono 12 razy -2

  łał. Pi=odobno apple po wymyśleniu bezprzewodowych supersłuchawek wymyśliło taki sznureczek który łączy te słuchawki i przytracza się je do telefonu. Nazywa się to iwire i kosztuje 39.99$

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX