Rosjanie demonstrują prototyp egzoszkieletu dla żołnierzy przyszłości. Wygląda dostatecznie odstraszająco

Centralny Naukowo-Badawczy Instytut Budowy Maszyn (TsNIIMasz) przedstawił pierwszy prototyp egzoszkieletu przeznaczonego dla rosyjskiej armii.

Na razie nie ujawniono żadnych szczegółów technicznych, jednak już teraz wiadomo, że egzoszkielet ma nie tylko wspomagać żołnierza w transporcie ciężkiego sprzętu, lecz również pełnić rolę ochronną przed pociskami i odłamkami na polu walki. Nad podobnym projektem o nazwie TALOS (Tactical Light Operator Suit) pracuje również armia amerykańska.

Prezentacja odbyła się kilka dni temu przy okazji otwarcia centrum badań nad zaawansowanymi technologicznie prototypami w moskiewskim Narodowym Badawczym Uniwersytecie Technologicznym (MISIS).

Czytaj też: Przerażające uzbrojenie przyszłości. Niektóre z broni są już testowane i wdrażane

Jak widać na poniższym wideo system poza egzoszkieletem będzie zawierać również hełm z elektronicznym wizjerem oraz elementy pancerza chroniącego przed bronią konwencjonalną. Projektanci mają nadzieję, że wejdzie do masowej produkcji w ciągu następnych kilku lat.

 

Zdaniem wielu specjalistów, konflikty wojenne w przyszłości coraz częściej będą wiązać się z zaangażowaniem nowoczesnego zautomatyzowanego sprzętu (między innymi dronów i robotów), a stopniowo rola żołnierzy ma być w nich ograniczana. Czy doczekamy czasów, w których na polu walki zostaną wyłącznie maszyny?

24, 25 50. Zapamiętaj te cyfry. Bo to one zdecydują o tym, jak będzie wyglądać twoje wideo

Więcej o: