Prawicowy publicysta apeluje do premier Beaty Szydło. Chce, aby rząd kontrolował YouTube'a

Publicysta i dokumentalista Paweł Zastrzeżyński wystosował list otwarty, do premier Beaty Szydło, w którym wyraża zaniepokojenie brakiem kontroli nad relacjami na żywo transmitowanymi przez serwis YouTube.

Zastrzeżyński zwraca uwagę na fakt, że YouTube staje się dziś coraz popularniejszym medium, szczególnie wśród młodzieży w wieku 18-24 lat.

[...] Oni korzystając z szerokopasmowego internetu zbudowali na bazie nowego zjawiska, czyli internetowego przekazu na żywo, strukturę całkowicie odbiegającą od norm społecznych, zwłaszcza w formie językowej, pełnej wulgaryzmów i łamania wszelkiego tabu, które do niedawna funkcjonowało wyłącznie w ukrytej przestrzeni środowisk przestępczych czy patologicznych [...]

- czytamy w liście otwartym opublikowanym w serwisie Telewizjarepublika.pl

Publicysta podaje przykład jednej z transmisji na YouTubie, która zaniepokoiła go szczególnie. Chodzi o stream, podczas którego użytkownicy serwisu wywoływali duchy.

[...] Przy olbrzymiej widowni (użytkownicy YouTuba to 5,5 miliona osób) przede wszystkim młodzieży i co istotne dzieci, szargali imię śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, katastrofy smoleńskiej, a zwłaszcza świętości wynikającej z tradycji 1000 letniego chrztu Polski, tego olbrzymiego dziedzictwa. Urazili też uczucia religijne! [...]

- pisze Paweł Zastrzeżyński.

Publicysta zwraca uwagę na fakt, że YouTube jest pozbawiony kontroli, "choćby takiej jaką KRRiT sprawuje nad publicznymi nadawcami". Jego zdaniem problem powinien zostać rozwiązany przy okazji prac nad nową ustawą dotyczącą Mediów Narodowych. 

Zobacz, jak możesz dodać ekstra napięcie do swojego wideo dzięki efektowi Vertigo

Więcej o:
Komentarze (149)
Prawicowy publicysta apeluje do premier Beaty Szydło. Chce, aby rząd kontrolował YouTube'a
Zaloguj się
 • jtby

  Oceniono 92 razy 76

  Moim zdaniem to dobry pomysł. Młodzi nie jarzą nic z prawa i swobód obywatelskich, ale jak im się przytnie ulubione media elektroniczne to żadne świrtoniowe bojówki Obrony Termobarycznej nie będą w stanie rządzących mściwujów ochronić. Dostaną takiego kopa, że przejdą do historii jako pierwsi ludzie, którzy wylądowali na Marsie.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 46 razy 40

  Obóz Władzy przymierza się do cenzury internetu. Czekistowskie metody. Kolejna przesłanka na to, że PiS jest doszczętnie zinfiltrowany przez GRU.

 • kzet69

  Oceniono 21 razy 15

  Pie...ne bolszewickie komuchy... niech mi ktoś powie że PiS to nie jest kolejne wcielenie KPZR...

 • Boruta Kot

  Oceniono 17 razy 15

  Każdy wybiera kontent taki jaki mu pasuje. Jak ktoś puszcza streama z wulgami to raczej ustawia ograniczenia wiekowe 18+ więc typ chciałby kontrolować to co oglądają dorośli ludzie, no bez żartów. Gość upadł na łeb.

 • m.godwin

  Oceniono 16 razy 14

  Oni korzystając z naszych podatków zbudowali na bazie Telewizji Polskiej strukturę całkowicie odbiegającą od norm społecznych...

 • ami_lii

  Oceniono 14 razy 12

  To jest świetny pomysł! Pamiętacie jak młodzież się wkurzyła jak chciano wprowadzić ACTA? Mało kto rozumiał przepisy ustawy ale jak młodzież się dowiedziała co to oznacza w praktyce, to zrobili demonstracje jakich Polska dawno nie widziała. Teraz czym są wolności obywatelskie, wolne sądownictwo i cenzura też nie wiedzą ale jakby się dowiedzieli że władza zabierze im Youtube i fejsbuczka, to by wdeptali by tą władzę w ziemię!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX