Microsoft oferuje niemal milion złotych za znalezienie luki w Windows 10

Robert Kędzierski
Microsoft poinformował, że zwiększa nagrodę za znalezienie słabości w Windows 10 ze 100 do 250 tys. dol. Zapłaci za odkrycie problemu nawet w nieoficjalnej wersji systemu.

Windows Bounty Program oferuje osobom, które znajdą groźną lukę w Windows 10 nawet 250 tys. dol. Równowartość blisko miliona złotych można otrzymać za znalezienie sposobu użycia technologii Hyper-V, służącej do zarządzania wirtualnych maszyn, do przejęcia kontroli nad systemem.

Pozostałe luki bezpieczeństwa w Windows 10 i przeglądarxe Edge będą nagradzane kwotą do 15 tys. dol. Microsoft wyjaśnia, że silnie wierzy w sens swojego programu Bug Bounty, bo z doświadczeń firmy wynika, że ta metoda znacząco przyspiesza wykrycie groźnych luk w systemie. Jest to tym bardziej możliwe, że Bounty Program obejmuje też wersje Windows wydawane w ramach Windows Insider Preview. 

Czytaj też: Hakerów nie obchodzi czy atakują komputer czy smartfon. Liczą się twoje pieniądze. 

Podobne programy prowadzi większość firm technologicznych wliczając w to Google, Apple, Ubera czy Facebooka. Ostatnia z firm miała nawet okazję wypłacić 10 tysięcy dolarów 10-letniemu chłopcu z Finlandii. Odkrył on lukę w oprogramowaniu Instagrama pozwalającą skasować dowolny komentarz umieszczony pod zdjęciem.

Więcej o:
Komentarze (4)
Microsoft oferuje 250 tys. dol. za znalezienie luki w Windows 10
Zaloguj się
 • proboszcz-bezrobotny

  Oceniono 1 raz 1

  Lukę ma każdy, ale w mózgu, kto używa tego systemu.

 • zartiepl

  Oceniono 1 raz 1

  Windows 10 to jedna wielka luka, przez którą M$ robi z komputerem użytkownika co mu się podoba. Właścicielem mojego komputera jestem ja, więc M$ niech się od niego odpier...teguje.

 • Czupakabros

  Oceniono 1 raz -1

  Szukałem i nie znalazłem żadnej Luki w mojej 10. Nie bawię się tak. Jakaś podpowiedź? Telemetria? Onedrive?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX