Ojciec Androida pierwszy telefon dostarczy już na dniach. Jego firma już jest warta majątek

Nowa firma "ojca" Androida już jest warta powyżej miliarda dolarów. Czym sobie zasłużyła na taką wycenę? Wyłącznie obietnicami, bowiem do klientów urządzenia jeszcze nie dotarły.

Essential Phone, smartfon zaprojektowany przez Andy'ego Rubina, współzałożyciela firmy Android Inc., nazywanego "ojcem" Androida został zaprezentowany jeszcze pod koniec maja. Osoby, które zdecydowały się na zakup w przedsprzedaży do tej pory nie otrzymały swoich urządzeń.

Początkowa data wysyłki (30 czerwca) pierwszych egzemplarzy była przekładana. 16 sierpnia Andy Rubin poinformował, że telefon jest już dostępny na stronie Essential.com oraz w Sprint i Best Buy.

Nie znaliśmy jednak dokładnej daty, kiedy Essential Phone trafi do klientów. Dopiero teraz firma wysłała wiadomości informujące, że urządzenia trafią do pierwszych odbiorców w ciągu najbliższych 7 dni. Niestety dotyczy to jedynie czarnej wersji kolorystycznej.

Dla niektórych oczekiwanie zatem wreszcie dobiegnie końca, a było na co czekać. Essential Phone jest bowiem jednym z najciekawszych urządzeń tego roku.

To smartfon wykonany z tytanu i warstwy ceramicznej z niemal bezramkowym ekranem 5,71 cala (19:10) i charakterystycznym wycięciem na przednią kamerkę. Pod maską znalazła się topowa specyfikacja ze Snapdragonem 835 na czele.

Jest jeszcze dodatkowy moduł do dokupienia. Jak na razie tylko jeden - kamera 360, ale być może będzie ich więcej.

Smartfonów jeszcze nie ma, a wartość firmy rośnie

Jak na razie firma Essential odpowiedzialna za telefon nie dostarczyła jeszcze ani jednego produktu do klientów, ale jej wartość już jest ogromna. Nowy startup Andy'ego Rubina jest dziś wyceniany na ok. 1,2 miliarda dolarów.

Essential zostało zatem jednorożcem (start-upem wartym ponad miliard dolarów). Jak zaznacza Tim Culpan z Bloomberga to efekt zastrzyku gotówki od FIH Mobile Foxconn w wysokości 3 milionów dolarów.

Więcej o: