Aktualizacja do Androida 8.0 Oreo nie ominie żadnego smartfonu od HMD Global. Dostanie go nawet najsłabsza Nokia 3

Zazwyczaj posiadacze słabszych smartfonów nie mogą liczyć na aktualizację do nowej wersji Androida. HMD Global daje dobry przykład innym producentom i potwierdza, że nawet zakup najprostszej Nokii 3 będzie mieć nadal sens.

Dobre wieści o aktualizacji smartfonów Nokia 3, 5, 6 oraz 8 do Androida 8.0 Oreo potwierdził na Twitterze szef produktu HMD Global, Juho Sarvikas, w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników. Warto pamiętać, że najsłabsza w zestawie Nokia 3 ma raptem 2 GB pamięci RAM i niezbyt mocny procesor MediaTek MT6737 na pokładzie. Tym bardziej należy docenić wysiłki producenta.

Niestety na dokładne daty aktualizacji poszczególnych modeli Nokii przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Juho Sarvikas w tym temacie odmawia jakiegokolwiek komentarza. Ze strony samego Google wiemy natomiast, że stanie się to jeszcze w tym roku, o czym firma poinformowała przy okazji premiery Androida 8.0 Oreo. HMD Global znalazło się w gronie producentów, których urządzenia dostaną go jako pierwsze.

Czytaj też: Nokia 3 - budżetowy smartfon robi dobre wrażenie, ale czegoś w nim brakuje [RECENZJA]

Trudno powiedzieć, czy aktualizacja Nokii 3 do Androida 8.0 Oreo będzie w stanie usunąć problemy z wydajnością, jakie pojawiają się podczas używania smartfonu. Wszystko jest kwestią odpowiedniej optymalizacji, za którą będą już odpowiedzialni inżynierowie z HMD Global. Budżetowy model fińskiej marki nie był w stanie zebrać zbyt pochlebnych recenzji, a na obecnym etapie wydają się one kluczowe.

Więcej o: