Testowaliśmy przewodnik rabatowy i aplikację mobilną GoOut. Idealne rozwiązanie na wyjścia we dwoje lub ze znajomymi

Jedzenie w restauracjach na mieście może zrujnować budżet domowy, stąd zawsze warto szukać metod ograniczania kosztów takich wyjść. Jednym ze sposobów na oszczędności może być GoOut, przewodnik rabatowy oraz aplikacja mobilna z kuponami zniżkowymi. Postanowiliśmy sprawdzić to rozwiązanie w praktyce.

GoOut proponuje nam unikalną kombinację papierowego przewodnika rabatowego oraz darmowej aplikacji mobilnej na telefony z systemem Android oraz iOS. Aby skorzystać z systemu musimy zakupić wspomniany przewodnik, który daje nam możliwość zjedzenia taniej w aż 100 restauracjach na terenie Warszawy. I to dużo taniej, bowiem mówimy o redukcji ceny do zaledwie złotówki (za to samo lub tańsze danie główne dla drugiej osoby). Może to oznaczać, że czasem końcowy rachunek uda się zmniejszyć o dobre kilkadziesiąt złotych.

Mariaż świata papierowego i cyfrowego

Zacznijmy jednak od samego początku, czyli zakupu papierowego przewodnika rabatowego, którego cenę ustalono na 199 złotych. Co dostaniemy za taką cenę? Aż 300 kuponów (po 3 tzw. GoBony do każdej ze 100 obsługiwanych przez GoOut restauracji). Czeka na nas również bonus - 50 zł na przejazd mytaxi.

GoOut - przewodnik rabatowy i aplikacja mobilnaGoOut - przewodnik rabatowy i aplikacja mobilna fot. materiały prasowe

W przewodniku znajdziemy szczegółowe informacje o każdym lokalu wraz z przykładowym menu i zakresem cen. Restauracje zostały pogrupowane według przedziałów cenowych (złote, srebrne, brązowe). Można je również wybierać pod kątem lokalizacji (dzielnicy).

Do całej układanki potrzebujemy jeszcze aplikacji mobilnej dostępnej za darmo w sklepach Google Play oraz App Store. Po jej zainstalowaniu i uruchomieniu musimy aktywować nasze konto za pomocą kodu GoOut ze zdrapki, jaka znajduje się w papierowym przewodniku na wewnętrznej stronie okładki. Opisano tam przy okazji cały proces aktywacji wspomnianym kodem.

Testujemy kulinarnych alchemików

Teraz pozostaje tylko wybranie miejsca na test, a biorąc pod uwagę, że mamy do wyboru aż 100 restauracji na terenie miasta, zadanie nie należało do najłatwiejszych. Zdecydowaliśmy się na stołeczny gastropub The Alchemist mieszczący się w kultowym budynku Metropolitan przy Placu Piłsudzkiego.

Gastropub The AlchemistGastropub The Alchemist fot. Sebastian Górski

Lokal przyciąga do siebie zarówno unikalnym wystrojem wnętrz, jak również jedyną w tej części Europy Samoobsługową Ścianą Piwa (tzw. The Beer Wall). Klienci bez stania w kolejce mogą samodzielnie nalać sobie jeden z ośmiu gatunków piwa rzemieślniczego.

Trzeba przyznać, że właściciele The Alchemist przywiązują wagę do najdrobniejszych szczegółów. Sam sposób podania potraw i dobór składników mają tu niebagatelne znaczenie. Możemy zatem liczyć na doznania kulinarne najwyższego lotu. To miejsce zdecydowanie zachęca do powrotu.

Wizyta w gastropubie The Alchemist. Testy aplikacji GoOutWizyta w gastropubie The Alchemist. Testy aplikacji GoOut fot. Sebastian Górski

Swoją chęć skorzystania ze zniżki przedstawiamy dopiero w momencie proszenia kelnera o rachunek. W aplikacji GoOut wybieramy odpowiednią restaurację z pomocą wyszukiwarki. Możemy zawęzić wynik wyszukiwania, wybierając konkretną dzielnicę, rodzaj kuchni lub skorzystać z czujnika lokalizacji w telefonie. Przy każdym lokalu widnieje liczba kuponów do wykorzystania (po 3 do jednego). 

Korzystanie ze zniżki w aplikacji GoOutKorzystanie ze zniżki w aplikacji GoOut fot. Sebastian Górski | zrzuty ekranowe

Po odszukaniu restauracji klikamy na przycisk Użyj i zatwierdzamy wykorzystanie kuponu w obecności kelnera. Ten przyniesie nam rachunek, na którym cena jednego z dwóch dań głównych zostanie obniżona do złotówki.

Podsumowanie

Przewodnik rabatowy i aplikacja mobilna GoOut wydają się być znakomitym rozwiązaniem dla osób, które dość często jedzą na mieście. Koszt 199 złotych zwraca się już po kilku wizytach, kiedy okazuje się, że rachunek za jedzenie dla dwóch osób można obniżyć o dobre kilkadziesiąt złotych.

Na stronie internetowej GoOut znajdziemy wygodny kalkulator, który pozwoli obliczyć ile zaoszczędzimy na skorzystaniu z przewodnika w ciągu roku. Aplikacja mobilna działa bez zarzutu, a rekomendacje zawarte w papierowym przewodniku zostały opisane z należytą starannością.

Więcej o: