Debiutuje Kindle Oasis 2 - wodoodporny czytnik e-booków od Amazonu. Wygodniejsze czytanie w wannie za 3... 2... 1...

Jeśli do tej pory mieliście obawy, jak czytnik e-booków zniesie kontakt z wodą podczas kąpieli, to możecie je już porzucić. Kindle Oasis 2, pierwszy wodoodporny czytnik Amazonu stał się faktem.

Ramka czytnika Amazon Kindle Oasis 2, tak jak u poprzednika, jest grubsza po jednej stronie, pozwalając na wygodniejszy uchwyt. Z tyłu urządzenie pokrywa aluminium. Ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1680 x 1264 pikseli podświetla system 12 diod, dostosowując poziom intensywności świecenia do warunków oświetleniowych w otoczeniu. Za sprawą zgodności z certyfikatem IPX68, sprzęt można swobodnie utopić na godzinę w wodzie na głębokości do 2 metrów.

Czytnik o wymiarach 159 mm x 141 mm x 3,4-8,3 mm nie waży zbyt wiele, bo zaledwie 194 gramy. Dla porównania, nieco mniejszy 6-calowy Paperwhite waży 210 gramów. Warto wspomnieć również o trybie nocnym (Invert Black and White), który zdecydowanie ułatwi czytanie w ciemności. Kindle Oasis 2 może nam czytać książki w formie audiobooków, jednak nie ma on gniazda słuchawkowego 3,5 mm, stąd jedynym sposobem podłączenia słuchawek jest Bluetooth.

 

Według zapewnień Amazonu bateria w nowym wodoodpornym czytniku wystarczy na 6 tygodni, przy czytaniu godzinę dziennie z oświetleniem ustawionym na maksymalną wartość. Ten czas pracy będzie możliwy do wyciśnięcia przy wyłączeniu Wi-Fi oraz wspomnianego wcześniej Bluetooth. Klienci będą mieć do dyspozycji dwie wersje pojemności - 8 oraz 32 GB.

Czytaj też: KE jest bezlitosna dla gigantów. Amazon musi zapłacić 250 mln euro. Apple również ma problem

Jak informuje serwis Świat Czytników, znane są już europejskie ceny Amazon Kindle Oasis 2. Co ciekawe, w niemieckiej wersji sklepu najtańszy wariant (8 GB Wi-Fi) za 229,99 euro nie jest wysyłany do Polski. Na francuskiej witrynie musimy za niego zapłacić 249,99 euro, zaś brytyjski Amazon pokazuje cenę 229,99 funtów. Za wysyłkę ze sklepu z Włoch zapłacimy równo 1100 zł.

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o:
Komentarze (56)
Amazon Kindle Oasis 2 - pierwszy wodoodporny czytnik e-booków w ofercie giganta
Zaloguj się
 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 8 razy 6

  " Za wysyłkę ze sklepu z Włoch zapłacimy równo 1100 zł."
  Koniec cytatu
  Czemu ten transport taki drogi?

 • stefffon

  Oceniono 3 razy 3

  stare kindle na jednym ładowaniu mogłem przeczytać ponad trzy książki, odłożyć na trzy miesiące i przeczytać jeszcze jedną, na najnowszych z wyłącząnym wi-fi i bez podświetlenia nie da się nawet jednej...

 • lech2011

  Oceniono 3 razy 1

  to ja poproszę teraz o taki, który umożliwia czytanie w przestrzenni kosmicznej.
  To mi jest równie potrzebne, jak czytanie w wannie.

 • Adam Zawada

  Oceniono 1 raz 1

  Amazon to jak Apple - masa fanbojów którzy są ślepi na to że inne firmy od dawien dawna mają rozwiązania które "kultowa" firma próbuje sprzedać jako novum na rynku. Kobo ONE, PocektBOOK Aqua 2, Nook GlowLight Plus, nawet chinskie no name można już wodoodporne zamawiać

 • zdzisiek66

  Oceniono 1 raz 1

  No szok po prostu. Będę mógł czytać 2 metry pod wodą! 16 gram lżejszy, w końcu mnie ręce przestaną boleć!
  A pomyślał ktoś może, żeby dodać pasek przewijania dla pdf? Samodzielne ustawienie wielkości strony i marginesów? Orientację strony dla każdego pliku osobno?

 • otopolskiepieklo

  0

  powtarzam pytanie, bo nie wiem, a zawsze uważałem to za wadę czytników

  czy NADAL mają ekrany ze szkła?

 • jan.janowicz65

  0

  "od Amazonu"
  Od Amazona, barany, od Amazona!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX