Debiutuje Kindle Oasis 2 - wodoodporny czytnik e-booków od Amazonu. Wygodniejsze czytanie w wannie za 3... 2... 1...

Jeśli do tej pory mieliście obawy, jak czytnik e-booków zniesie kontakt z wodą podczas kąpieli, to możecie je już porzucić. Kindle Oasis 2, pierwszy wodoodporny czytnik Amazonu stał się faktem.

Ramka czytnika Amazon Kindle Oasis 2, tak jak u poprzednika, jest grubsza po jednej stronie, pozwalając na wygodniejszy uchwyt. Z tyłu urządzenie pokrywa aluminium. Ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1680 x 1264 pikseli podświetla system 12 diod, dostosowując poziom intensywności świecenia do warunków oświetleniowych w otoczeniu. Za sprawą zgodności z certyfikatem IPX68, sprzęt można swobodnie utopić na godzinę w wodzie na głębokości do 2 metrów.

Czytnik o wymiarach 159 mm x 141 mm x 3,4-8,3 mm nie waży zbyt wiele, bo zaledwie 194 gramy. Dla porównania, nieco mniejszy 6-calowy Paperwhite waży 210 gramów. Warto wspomnieć również o trybie nocnym (Invert Black and White), który zdecydowanie ułatwi czytanie w ciemności. Kindle Oasis 2 może nam czytać książki w formie audiobooków, jednak nie ma on gniazda słuchawkowego 3,5 mm, stąd jedynym sposobem podłączenia słuchawek jest Bluetooth.

 

Według zapewnień Amazonu bateria w nowym wodoodpornym czytniku wystarczy na 6 tygodni, przy czytaniu godzinę dziennie z oświetleniem ustawionym na maksymalną wartość. Ten czas pracy będzie możliwy do wyciśnięcia przy wyłączeniu Wi-Fi oraz wspomnianego wcześniej Bluetooth. Klienci będą mieć do dyspozycji dwie wersje pojemności - 8 oraz 32 GB.

Czytaj też: KE jest bezlitosna dla gigantów. Amazon musi zapłacić 250 mln euro. Apple również ma problem

Jak informuje serwis Świat Czytników, znane są już europejskie ceny Amazon Kindle Oasis 2. Co ciekawe, w niemieckiej wersji sklepu najtańszy wariant (8 GB Wi-Fi) za 229,99 euro nie jest wysyłany do Polski. Na francuskiej witrynie musimy za niego zapłacić 249,99 euro, zaś brytyjski Amazon pokazuje cenę 229,99 funtów. Za wysyłkę ze sklepu z Włoch zapłacimy równo 1100 zł.

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: