HTC U11 Plus już oficjalnie. Ten flagowy smartfon potrafi wzbudzić zachwyt. A jak z ceną?

HTC dołączyło do grona producentów, którzy mają w swojej ofercie smartfony niemal pozbawione ramek po bokach ekranu. HTC U11 Plus to naturalne rozwinięcie koncepcji zapoczątkowanej modelem U11, w nieco większej formie i z atrakcyjnymi dodatkami.

Wśród flagowych smartfonów zaczynają coraz częściej pojawiać się modele o wydłużonych proporcjach ekranu 18:9 (2:1). HTC U11 Plus dołącza do tego trendu, proponując użytkownikom aż 6-calową matrycę LCD o rozdzielczości 1440 x 2880 pikseli. Smukłe ramki i przeniesienie fizycznego przycisku z czytnikiem linii papilarnych spod ekranu na tył obudowy spowodowało, że ekran zajmuje aż 78 proc. powierzchni całego urządzenia.

Najnowsza propozycja Tajwańczyków naprawdę może się podobać estetom. Jedną z nowości jest wersja z półprzezroczystą obudową (Translucent Black), przez którą widać część komponentów umieszczonych w środku smartfonu. Za sprawą zgodności z certyfikatem IP68 telefon jest przy tym odporny na kurz i zanurzenie w wodzie na głębokości do 1,5 metra przez maksymalnie 30 minut. Zapomnijcie o standardowym gnieździe słuchawkowym 3,5 mm.

 

Oczywiście obudowę możemy ściskać, tak jak w poprzedniku (Edge Sense), wywołując w ten sposób przypisane wcześniej funkcje (przykładowo uruchomić aparat, robić zdjęcia, aktywować asystenta głosowego). W porównaniu do U11 w nowym modelu zastosowanie technologii zostało rozszerzone i będziemy mogli ją wykorzystać w dowolnej aplikacji.

 

Pod względem specyfikacji technicznej HTC nie idzie na żadne ustępstwa. Mamy zatem najmocniejszego Snapdragona 835 (8 rdzeni) oraz dwa warianty pamięci RAM i przestrzeni na dane użytkownika - 4/64 oraz 6/128 GB. Dobre wrażenie robi również pojemność baterii - 3930 mAh. Dla porównania, w HTC U11 mieliśmy równe 3000 mAh. Akumulator naładujemy błyskawicznie za sprawą wsparcia dla technologii QuickCharge 3.0.

Czytaj też: Google przejmuje część działu mobilnego HTC za 1,1 mld dolarów. Tajwańczycy nie rezygnują ze smartfonów

Główny aparat o rozdzielczości 12 MP z tyłu HTC U11 Plus ma jasny obiektyw f/1.7, optyczną stabilizację obrazu, szybki autofocus i podwójną diodę LED. Rejestruje wideo w Full HD o prędkości 120 klatek na sekundę. Nie zabrakło również trybu wideo 4K. Druga cyfrówka z przodu ma rozdzielczość 8 MP i obiektyw f/2.0. HTC U11 Plus działa pod kontrolą najnowszego Androida 8.0 Oreo.

HTC U11+ bogatszym wariancie pamięci (6 GB / 128 GB) będzie kosztować w Polsce 3399 złotych.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: