W przyszłym roku doczekamy się nowego iPada z rozpoznawaniem twarzy użytkownika? To możliwe

Wiele wskazuje na to, że rewolucyjną technologię FaceID z iPhone'a X będziemy mogli zobaczyć również w nowym iPadzie. O sprawie donosi Bloomberg powołując się na źródła zbliżone do kręgu Apple.

Nowy iPad z funkcją rozpoznawania twarzy użytkownika ma zadebiutować w przyszłym roku i będzie tabletem z wyższej półki. Co ciekawe, nie należy się w nim raczej spodziewać ekranów OLED. Za to przynajmniej jedna z wersji będzie mieć na pokładzie FaceID, technologię z iPhone’a X, która eliminuje standardowy przycisk Home umieszczony pod ekranem.

Dzięki usunięciu przycisku Home możliwe będzie zmniejszenie przestrzeni nad i pod ekranem. W kwestii designu możemy się zatem spodziewać większego podobieństwa do flagowego iPhone’a X. Mowa w tym wypadku o urządzeniu z ekranem o przekątnej zbliżonej do iPada Pro (10,5 cala). Byłaby to największa zmiana od czasu premiery tabletów Apple na rynku, a zatem od 2010 roku.

Ostatnie lata z pewnością nie były łatwe dla tabletów Apple. Zyski ze sprzedaży iPadów spadły o kilkanaście procent, a w pewnym momencie więcej pieniędzy zaczęły przynosić firmie sprzedaż usług oraz komputerów. Sytuacja zaczyna się jednak stopniowo poprawiać. Według wyników z ostatniego kwartału fiskalnego iPady powoli zaczynają odrabiać straty. Apple znów sprzedaje ich więcej.

Czytaj też: Ludzie znów chcą kupować iPady. Czy tablety Apple na dobre powrócą do łask konsumentów?

Funkcja FaceID z iPhone’a X jak na razie spotyka się z pozytywnym przyjęciem ze strony użytkowników. Eliminuje konieczność korzystania z czytnika linii papilarnych do odblokowania urządzenia. Może również służyć do autoryzacji transakcji. Premiery nowych iPadów z tym rozwiązaniem możemy się spodziewać w drugiej połowie przyszłego roku.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: